LIVE UPDATES
Aktualitet

Procedohet penalisht zyrtari i lartë i Bashkisë Durrës, 5 akzuat që janë ngritur për të

10 Korrik 2019, 18:42 Nga DOSJA
Procedohet penalisht zyrtari i lartë i Bashkisë Durrës, 5 akzuat

DURRË- Një zyrtari i lartë i Bashkisë Durrës është proceduar penalisht. Sipas informacioneve mësohet se ai është bashkëshorti i prokurores Rabina Halili, kreu i IMT-së.

Sipas informacioneve mësohet se ky procedim penal ka filluar para 9-muajsh nga Prokuroria Durrës gjithashtu nga Hetimi dhe Krimi Ekonomik pranë Drejtorisë së Policisë Vendore të Qarkut Durrës. Ku porcedim është bërë publik nga Bledar Dervishi, i cili ka bërë një denoncim në Fax News.

Ky procedim penal hapet:
1. Për mitmarrje
2. Për dy kallzime te rrema prane prokurorise Durrës
a)Me datë 3/11/2018 kercenohet zyrtari I lartë I Bashkisë Durrës në Gjirin e Lalzit
b)Për ndërtim të paligjshem e cila Prokuroria e Durrësit deklaron që është kallzim I rremë.
3. Ka lëshuar dy gjoba fictive nga zyra me nga 5 milion lek ndaj një familje
4. ka nxjerrë vendim prishje objekti në mënyrë të pa ligjshme pa pritur nje muaj afati kohorë qe duhet të kishte nga procesi I legalizimit.
5. Ka kërcenuar për 3 orë me forca policore, ka dhunuar familjen e Ardian hHalilit dhe shkaterruar banesen
Por pas gjithe ketyre dokumentave dhe padrejtësive të shkelura prokurori Ndricim Troplini dhe gjygjtarja Eda kaja mbzllen ketë qeshtje ne shkallën e parë
Përsoni që bëri denoncimin në Fax neës eshte drejtuar në gjykaten e apelit Durrës dhe gjzkata ka vendosur qe: Praniumin e kërkesës ankimore të kërkuesit. 
Shfuqizimin e vendimit të prokurorisë dhe gjzkates dt/ 15/11/2018 për mosfillimin e procedimit penal në lidhje me materialet të kallëzuesit gjithashtu ka dhënë dhe regjistrimin e procedimit penal ndaje Kreut të IMT-së bashkëshortit të prokurores se shkallës së parë Durrës Rabiana Halili nr. Regjistrimi 3775 dt 08/ 11/ 2018
Me datë 04/04/2019 shpallet vendimi për regjistrimin e procedimit penal, por Ardian Halili vazhdon të mos ndjeket penalishte por mbi të gjitha vazhdone te jete në krye të detyres“, shkruhet në denoncim. 

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet ardian halili bledar dervishi kreu i imt durres rabina halili zyrtari i bashkise durres ardian halili bledar dervishi kreu i imt durres rabina halili zyrtari i bashkise durres

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren