Aktualitet

105 kg kokainë në enën me rërë brenda furrës/ Arrestohen dy shqiptarë në Greqi, kapen me 500 mijë euro (VD)

Arrestohen dy shqiptarë në Greqi, kapen me 105 kg kokainë dhe 500 mijë euro.

Greqi-Operacioni i Policisë  i zhvilluar në Attica të Athinës ka shkatërruar banda e kokainës në Greqi. Nga policia janë arrestuar dy shqiptarë, dhe një kroat pasi janë kapur me 105 kg kokainë dhe 500 mijë euro..Ende nuk bëhen të ditura identitetet e të arrestuarve, por siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme sasia e drogës është gjetur në një enë me mbushur me rërë,  brenda një furre në një apartament në lagjen e quajtur Brahami.

Sipas raportimeve, grupi funksiononte në zona të ndryshme të Athinës dhe oficerët e policisë nga Divizioni i Përmbarimit të Drogës Attica ndoqën dhe sekuestruan 105 kg kokainë dhe rreth 500,000 euro para të gatshme, pasi hetuan dhe përdorën informacionet në dispozicion të tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve  Michalis Chrysochoidis, postoi në Twitter një video ku shihet edhe pamjet e operacionit. “Punë është bërë. Shumë urime. Shkatërrim i organizatës kriminale për trafikun e drogës”,  shprehet ai.

J.V/Dosja.al

Shto Koment