LIVE UPDATES
Aktualitet

Kosovë/ Arrestohet Noizy, del pas 12 orësh: Shkak sherri me “Babastars” (Zhvillimet)

16 Dhjetor 2021, 09:50 Nga DOSJA
Kosovë/ Arrestohet Noizy, del pas 12 orësh: Shkak sherri me

KOSOVË– Reperi shqiptar, Rigels Rajku, i njohur dhe me emrin e artit si Noizy, u arrestua mbrëmjen e kaluar nga Policia e Kosovës. Zëdhënësja e rajonit të Prishtinës, Flora Ahmeti bëri për mediat e vendit fqinj se këngëtari Rajku u prangos në pikën kufitare të Vermicës dhe më pas u dërgua në stacionin policor në Prishtinë. Por reperi është lënë i lirë ditën e sotme, pas disa orësh qëndrimi në qelinë e paraburgimit, pasi sipas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, reperi ose do të mbahej 100 ditë burgim ose të paguante gjobë prej 2000 eurosh. Noizy zgjodhi të paguante gjobën duke u liruar.

Pas lirimit të tij, ai ka sqaruar të gjithë ndjekësit e tij lidhur me arsyen e arrestimit të tij, duke sqaruar se bëhej fjalë për një gjobë të papaguar nga sherri i 5 viteve më parë me grupin “Babastars”. Pikërisht kjo gjobë e papaguar ka lënë shenjë pasi sistemi kufitar ka treguar pasaportën e reperit me “vulë” të kuqe në momentin që ai është kthyer ditën e djeshme nga Zvicra pasi ka qëndruar atje për disa ditë nën shoqerinë e reperit, Gramoz Aliu i njohur si Mozzik dhe aktorit Blerim Destani.

Por si ka ndodhur sherri mes dy grupeve rivale në Prishtinë? 

Në muajin shtator të vitit 2016 para hotelit ‘Swiss Diamond’ në Prishtinë reperi Noizy i shoqëruar nga shoku i tij, reperi Varrosi janë konfliktuar me anëtarët e labelit Babastars, Cozman dhe shokut të tij, Albert Krasniqit. Nga sherri ka mbetur i plagosur me një plumb Noizy dhe Varrosi. Ndërsa nga ana tjetër Cozman u mbajt në paraburgim për 48 orë pas ngjarjes. 

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Sherri me Babastars/ U arrestua sot në Kosovë, Noizy: Kisha një gjobë për të paguar

U lirua nga burgu! Noizy nuk i mban dot NERVAT, bën shenjën e armës

Pasaporta i doli me shenjë të kuqe, pista e parë për arrestimin e Noizyt

U kap në Kosovë! Lirohet nga burgu Noizy

Çastet e FUNDIT në liri! Noizy fotografohet në avion në Zvicër, u nis drejt Kosovës

Arrestimi i Noizyt në Kosovë, PAMJET kur reperi shoqërohet nga policia

(a.b;f.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore showbiz arrestohet noizy blerim destani gramoz aliu noizy rigels rajku arrestohet noizy blerim destani gramoz aliu noizy rigels rajku

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra