LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kujdes me shpenzimet në planin financiar, është mirë të jeni të rezervuar, horoskopi ditor

1 Prill 2022, 05:17 Nga DOSJA
Kujdes me shpenzimet në planin financiar, është mirë të

Dashi

Merkuri në shenjë ka marrë një pozicion shumë dominues në shenjë, për ju që jeni në një marrëdhënie, prandaj dita e sotme do të jetë shumë intensive. Dashuritë do të tërhiqen nga disa person që në takimet e para, por lidhjet do jenë afatgjata. Në planin financiar do jeni të matur me shpenzimet.

Demi

Dita e sotme për ju të dashuruarit do të jetë në përgjithësi e mirë, pasi janë një seri yjesh në shenjë që ju favorizojnë. Marsi “i lëkundur” do të bëjë që shpesh të jeni në dilemë për një zgjedhje. Beqarët do jenë me fat në dashuri dhe mund të nisin lidhjen që kanë ëndërruar. Me financat tregohuni sa më vigjilentë.

Binjakët

Pritet një ditë në të cilën do të jeni të dhënë kryesisht pas partnerit/es dhe do të bëni mirë, pasi sot keni Hënën dhe Afërditën në një orbitë jo të mirë. Është më mirë të jeni të rezervuar. Beqarët do jenë të zënë me punë dhe nuk do e kenë mendjen fare te dashuria. Në planin financiar kujdes me shpenzimet.

Gaforrja

Megjithëse pozicioni i Mërkurit që dominon shenjën tuaj nuk është edhe aq i favorshëm, kjo nuk do të pengojë aspak që dita për çiftet të jetë përgjithësisht pozitive. Mirë edhe erosi. Beqarët ka mundësi të lëndohen pasi nuk do i mendojnë mirë gjërat. Kujdes me shpenzimet.

Luani

Edhe pse ndjeheni disi të lodhur dhe e ndjeni gjithashtu se keni nevojë të pushoni e të rimerrni veten, Marsi dhe Afërdita ju prishin të gjitha planet e bëra me njeriun e zemrës. Beqarët do tregohen impulsivë dhe ka mundësi që të zhgënjehen. Financat parashikohen të jenë delikate.

Virgjëresha

Marsi dhe Afërdita sot janë pikërisht “atje ku duhet” për ju të dashuruarit, por qiellin tuaj duket se do ta ndriçojë më shumë Mërkuri. Beqarët do pëlqejnë një person dhe do bëjnë gjithçka për ta bërë për vete. Financat do ju buzëqeshin në çdo moment.

Peshorja

Kalimi i Mërkurit në pozicionin e ri duket se do t’ju zërë disi në befasi ju që jeni në një marrëdhënie dhe mund të bëjë që të ndryshoni planet tuaja për ditën e sotme. Megjithatë do të jetë ditë e favorshme për erosin. Beqarët do kenë një ditë të zakonshme pa ndonjë takim interesantë. Financat e mira.

Akrepi Tani në shenjën tuaj ka hyrë edhe Mërkuri pozitiv, prandaj mund do ta keni kuadrin yjor plotësisht të favorshëm. Pasioni dhe dashuria kanë mbrojtjen e Hënës dhe Afërditës. Beqarët nuk do duan të qëndrojnë vetëm kështu që do kenë edhe aventura kalimtare. Të ardhurat do jenë mjaft inkurajuese.

Shigjetari

Kontrasti i Afërditës dhe Marsit në shenjë do të ndërlikojë ditën tuaj dhe të partnerit/es, prandaj do t’ju duhet vërtet të djersitni shumë për të arritur pak. Beqarët nuk do ndihen gati për ndryshime, madje do refuzojnë edhe ftesat. Në planin financiar do dini mirë si të veproni.

Bricjapi

Edhe për çiftet e Bricjapit është Merkuri ylli dominues në shenjë, prandaj edhe ritmet tuaja sot do të jenë shumë më të larta se zakonisht. Nuk përjashtohet të merrni një lajm të gëzueshëm. Beqarët do kenë plot takime interesante dhe do tërhiqen nga disa persona. Financat do konsolidohen tej mase.

Ujori

Do të jetë një ditë disi e vështirë për ata që gëzojnë një lidhje dashurie, pasi dyshja Mars-Afërditë do të bëjë gjithçka për t’ju humbur përqendrimin. Megjithatë me Hënën në shenjë mund të rifitoni ekuilibrat. Beqarët edhe pse do mundohen nuk do nisin dot ndonjë lidhje. Financat e ekuilibruara.

Peshqit

Kuadri yjor sot do të jetë mëse i favorshëm, me treshen Mërkur-Afërditë dhe Mars në një harmoni të pazakontë. Mundohuni të qëndroni sa më larg një debati me partnerin/en që nuk ju takon fare. Beqarët do kenë një ditë të qetë dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Në planin financiar do jetë një ditë me fat dhe do keni mjaft përmirësime.

(d.a/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 1 prill 2022 horoskopi sot horoskopi 1 prill 2022 horoskopi sot

Sondazh

Poll

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM