Bota

Kë të mbajë më parë?! Barka dhe ‘piruni’ nuk mbahen në vend, tërmeti ‘shkundi’ Turqinë, ‘vuajtjet’ që kapi kamera e parkimit

VIDEO
Në Twitter është postuar një video aty ku shihet një person, nën panik, që po mundohet të mbajë nën kontroll skafin dhe makinën që shërben për të ngritur mallrat.
Featured image of article: Kë të mbajë më parë?! Barka dhe ‘piruni’ nuk mbahen në vend, tërmeti ‘shkundi’ Turqinë, ‘vuajtjet’ që kapi kamera e parkimit Termeti-Turqi
Përditësuar:

TURQI– Në rrjetet sociale po qarkullojnë video nga momenti i tërmetit të ndodhur në Turqi. Në Twitter është postuar një video aty ku shihet një person, nën panik, që po mundohet të mbajë nën kontroll skafin dhe makinën që shërben për të ngritur mallrat. Videoja është parë më shumë se 300 mijë herë nga njerëzit.

 

Tërmeti me magnitudë 5.7 e ka goditur provincën Bingol mbasditen e sotme. Qyteti që ndodhet në lindje të Turqisë ka pesuar disa shkaterrime ndertesash, duke shkaktuar rrëzimin e një kulle ushtarake dhe lëndimin e tre personave.

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment