LIVE UPDATES
Politike

Kapja e 334 kg kanabis në Brindisi/ Gjunkshi sulmon Policinë e Shtetit dhe ministrinë e Mbrojtjes: Asnjë përpjekje për sig

10 Dhjetor 2019, 10:07 Nga DOSJA
Kapja e 334 kg kanabis në Brindisi/ Gjunkshi sulmon Policinë e Shtetit

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi ka reaguar, pas kapjes se 334 kg kanabis sativa nga Policia Italiane. Përmes një postimi në Facebook, Gjunkshi shprehet se autostrada detare sundohet nga trafiku lendeve natkotike. Sipas Gjunkshit, Policia e Shtetit dhe Ministria e Mbrojtjes nik bëjnë asnjë përpjekje për sigurinë detare.

Postimi i plotë i Xhemal Gjunkshit:

Autostrada detare sundohet nga trafiku lendeve natkotike!Sot konfirmohet nga Autoritetet e Policise Italiane, kapja e nje gomoneje me 334 Kg Kanabis Sativa.

Asnje perpjekje nga Policia e Shtetit, Ministria e Mbrojtjes dhe institucionet e tjera te Sigurise Kombetare per Sigurine Detare.

Kjo pasiguri sigurisht, qe prodhon trafikim, krim, korrupsion, rrit veprimtarine kriminale te grupeve terroriste,forcon aktivitetin e krimit te organizuar.

E gjitha kjo nuk i sherben as sigurise Kombetare te Shqiperise, as Sigurise se NATO-s dhe as Sigurise se Vendeve te Rajonit.

Aleanca e Atlantikut ku ne aderojme kerkon nga Institucionet e Sigurise Kombetare te Shqiperise qe ne te garantojme Siguri, te kontribojme duke rritur kapacitetet operacionale, prodhojme siguri, per qytetaret tane dhe te saj dhe jo pasiguri.

Kapja e kesaj sasie te lendeve narkotike nga Policia Italiane eshte nje kembane alarmi, jo vetem per Policine e Shtetit, Ministrine e Mbrojtjes e cila drejton, administron dhe menaxhon QNOD-ne, por per te gjitha Institucionet e Sigurise Kombetare.

Qendra Ndërinstitucionale Operacionale Detare (QNOD) është një institucion ndërdikasterial që ka për detyrë të sigurojë vëzhgimin e hapësirës detare shqiptare, për të realizuar organizimin, planëzimin, bashkërendimin dhe drejtimin e operacioneve në det, në përputhje me legjislacionin detar kombëtar dhe ndërkombëtar.

Cfare siguron Policia e Shtetit?

Kush i “Fik” Radaret?

Pse flejne gjume?

Cila eshte pergjegjesia e  drejtuesve te ketyre Institucioneve?

Cfare masash ka marre kjo Narko- Qeveri ndaj të gjithe atyre qe shkelin ligjin, qe nuk bejne detyren?

Pergjigja:

Deri tani nuk eshte mare asnje  mase ndaj Drejtuesve te ketyre i stitucioneve.Koha ka treguar qe te gjithe ato qe kane punuar dhe sherbyer jane shperblyer duke u graduar ne pozicione te larta Shteterore.

Reagimi i Gjunkshit ka ardhur, pasi ditën e sotme, policia italiane ka arrestuar një shqiptar, i cili u kap duke transportuar me një gomone 334 kg drogë. Nëse droga e kapur nga karabinierët do të dilte në treg, në bazë të çmimeve të vendit, do të kapte vlerën e 4 mln eurove.

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike 4 mln euro droge arrestohet shqiptari ne brindisi kapen 334 kg kanabis ne itali xhemal gjunkshi 4 mln euro droge arrestohet shqiptari ne brindisi kapen 334 kg kanabis ne itali xhemal gjunkshi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!