LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Je lidhur me të martuar”/ Manushi nxit sherrin mes Florit dhe Gracianos: Lajthitje mendsh! Është turp të shkatërrosh f

2 Mars 2020, 07:32 Nga DOSJA
“Je lidhur me të martuar”/ Manushi nxit sherrin mes Florit dhe

TIRANË– Moderatori Edi Manushi ka ndezur një debat të nxehtë mes kolegëve të tij. Teksa në rubrikën “Trotuar” në “E diell”, po diksutohej lidhja e të rinjve me burra ose gra të martuara dhe kjo gjë ka sjellë debat. Ishte Manushi ai që e nisi gjithçka duke i thënë Graciano Taganit se ai është dashuruar e një grua të martuar. Ky i fundit jo vetëm që e mohoi por u pozicionua kundër kësaj teme.

Kjo gjë solli reagimin e Flori Gjinit, i cili u shpreh se një gjë e tillë është trend në Shqipëri. Ndërsa Françeska Jaçe tha se që të mos të të tradhëtojë gruaja duhet ta plotësosh.

Pjesë nga biseda

Edi Manushi: Kam hulumtuar dhe ti ke pasur një histori të tillë, ke rënë në dashuri me një grua të martuar

Graciano Tagani: Uaa, pse kshu ku e di ti? Kjo është akuzë, por unë jam kundër.

Edi Manushi: Po pse?

Graciano Tagani: Sepse një ditë ne do të kemi një grua vetë dhe a do të na pëlqente ne të ndodhte diçka e tillë?

Françeska Jaçe: Po ti plotësoje gruan të mos shkojë me të tjerët.

Graciano Tagani: S’ka lidhje me të plotësuarën.

Flori Gjini: E para njëherë më duket shumë e çuditshme…sepse ti je artist në radhë të parë.

Graciano Tagani: Edhe çfarë do të thotë kjo, se unë jam artist dhe duhet të shkoj me gratë e të tjerëve? Duhet të shitem me lekë sepse jam artist?

Flori Gjini: Ore ne marrim një temë dhe e trajtojmë, pyetja është a është në trend….

Graciano Tagani: Ore ç’janë këto trende mo…këto janë lajthitje mendsh…

Flori Gjini: Po është more në trend, ku jeton ti…

Graciano Tagani: Të shkosh me një njeri tjetër është turp, të prishësh familje…

Flori Gjini: Kush e vendosi normën e moralit?

Graciano Tagani: Ku do të të çojë kjo gjë? Thjesht do bësh disa herë seks, do shfryhesh kaq…

 

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz edi manushi flori gjini françeska jaçe graciano tagani edi manushi flori gjini françeska jaçe graciano tagani

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave