LIVE UPDATES
Insights

“Këtu më parë ishte kinema, shihnim filmat me seks e krim”, Blushi tregon bisedën me rojen e tregut

Ben Blushi tregon bisedën me rojen e tregut që ka një dhemb floriri, që e kishte kontrabandë.

14 Qershor 2022, 10:31 Nga Ben Blushi

“Këtu më parë ishte kinema, shihnim filmat me seks e

NAIM DRIM KRIM
Isha te tregu i bulevardit të ri
Roja kishte lidhur traun me një gomë makine dhe herë e ulte, herë e ngrinte
Si quhesh, e pyeta
Naim Bashkurti, tha
Ça bën këtu Naim
Jam roje, tha
Si quhet ky treg?
Ky ka qenë kinema e hapur. Quhej Kinema Drima
Dream Cinema, thashë unë
Këtu jepeshin filma me sex dhe krim. Njerëzit i shifnin filmat nga makinat, pa zbritur fare
Dmth paska qene Dream Cream, thashë unë
Po, tha Naimi, shthurrje e madhe Drim Krim
Je nga Tropoja apo jo?
Po, tha, nga fshati Tplan
Çdmth Tplan?
Dmth një fshat që ka plan
Ou, i thashë, po ti ça plani ke?
Unë e kam realizuar planin, tha Naimi, i kam bërë dy fëmijë
Ça pune ke berë?
Kam qenë ushtarak. Në kohën e Enverit
A ke vrarë njeri?
Jo, tha pse duhet të vrisja njeri
Po ça ushtrije ishit ju, dyzet vjet u stërvitët nuk vratë asnjë armik
Armiqtë nuk erdhën, tha Naimi, ne gati ishim
Kush e fiton luftën në Ukrainë, Naim?
Ukraina, tha Naimi, Ukraina do fitojë, po ky Zelensky smë pëlqen
Pse stë pëlqen Zelensky, i thashë
Ai nuk pranoi ta njohë Kosovën, tha Naimi
Ou, i thashë nuk e dija, duhet të ketë hallin e Krimesë, po u njoh Kosova njihet dhe Krimeja
Zelensky është kundër shqiptarëve edhe në Maqedoni ka çuar armë, tha Naimi
Po atëhërë pse mendon që duhet të fitojë, thashë unë
Unë dua të fitojë populli ukrainas, tha Naimi, ata po copëtohen
Po si do fitojnë Ukraina kur Rusia ka më shumë armë dhe është më e madhe?
Do fitojnë siç fituam ne në Kosovë, popujt e vegjël luftojnë dhëmb për dhëmb
Ke një dhëmb floriri, i thashë
E kemi zakon, e mbajmë një flori në gojë
Po ku e gjete floririn në kohë të Enverit?
Ma gjeti dentisti, është flori kontrabandë
Sa pagove ?
17 mijë lekë, tha Naimi
Atëhërë ishin shumë 17 mijë lekë, sa e kishe ti rrogën?
5600 leke
Dmth me tre rroga ke blerë një dhëmb
Po, tha Naimi, aq më mori dentisiti i Fierzës, ai gjente florinj
Ke dalë ndonjëhrë jashtë shtetit?
Asnjëherë
Si nuk ke shkuar as në Greqi as në Itali
Jo, tha Naimi, asgjëkundi
Nuk ke hipur në avion?
Kam hipur, tha Naimi
Ku ke shkuar, e pyeta
Kur erdhi avioni në Tropojë i hipa, tha Naimi
Ku vjen avioni në Tropojë, ska aeroport, thashë unë
Ishte Pelikan, tha Naimi, i Operacionit Pelikan
Paska qenë helikopter
Po, tha Naimi, helikopter ishte
Edhe ku shkove me helikopter ti Naim?
Unë e pashë nga brenda para se të ikte, nuk fluturova
A do dalësh ndonjëherë jashtë shtetit?
Kurrë, tha Naimi, nuk e tradhëtoj atdheun
Mirë tani fute kokën brenda asaj gomës të të bëj një fotografi
E fus pse mos e fus, tha Naimi
Fute, thashë unë
E futa, tha Naimi
Tani nxirre se e mbarova foton, thashë unë
Jo mo pse kur do ti do ta nxjerr unë kokën, tha Naimi
Epo mos e nxirr, thashë unë
Nuk do ta nxjerr, tha Naimi

ben blushi

Sondazh

Poll

Insights 7 Qershor 2022, 15:28 Edi Lesi

Piluri, çatia e botës për 3 ditë!

Pilur Sot Piluri është gdhirë si gjithë fshatrat e Labërisë, me ato pak frymë që enden e ato romuze që lë...

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng