LIVE UPDATES
Politike

VIDEO/ Rama viziton familjet e prekura nga tërmeti në Shijak/ Batuta dhe përqafime me banorët, një grua i përmend drogën

10 Dhjetor 2019, 12:08 Nga DOSJA
VIDEO/ Rama viziton familjet e prekura nga tërmeti në Shijak/ Batuta

DURRËS– Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Shijak.

I shoqëruar nga ekspertët që shohin dhe verifikojnë banesat e dëmtuara, Rama bisedoi me banorë të ndryshëm teksa u shpjegonte se cilat prej banesave duhet të shëmbeshin krejtësisht. Ky takim u shoqërua edhe me kritika e batuta ndaj kryeministrit Edi Rama.

Një banore e përqafoi, një tjetër i puthi dorën e ndërsa një tjetër u shpreh se Shijaku njihet për drogë, ndërsa për hallin e banorëve nuk kujtohet njeri.

Teksa ecte duke parë nga jashtë banesat e prishura, një grua e ndaloi dhe i shpjegoi hallin e saj, duke shtuar se Shijaku ka marrë jehonë për drogë por për hallin e tyre nuk pyet njeri.

Shtëpia është e pabanueshme dhe ne jemi dy pleq vetëm,”– tha gruaja në fjalë. Kryeminis u shpreh se për pensionistët që jetojnë vetëm kanë planifikuar që t’i transferojnë në Tiranë, porg ruaja ia ndërpreu sërish fjalën.

Pjesë nga biseda

Gruaja: Thashë se na braktisi kryeministri

Rama: Pase, unë kam ardhur

Gruaja: Ti ke ardh, por ke qenë atje ku kërcejnë valle

Rama: Po mir unë s’do bëhem copash. Kam qenë atje ku kam qenë. Unë copash bëhem por tani…

Gruaja: Jojo, ti rrofsh që erdhe, por unë thashë…Se kur bëhet fjalë për drogën në Shijak e merr vesh gjithë bota

Rama: Po çfarë droge mi?

Gruaja: Jo, jo, bie fjala që e marrin vesh të gjithë, ndërsa për ktë hallin tonë s’merret vesh…Se qenke zgjat edhe njëçik

Rama: Po, po jam zgjat që nga hera e fundit që jemi parë në televizor (ndërkohë që përpara i doli edhe burri i gruas që përmendi drogën)

Burri: Shiko, ne jemi dy pleq. Burri asaj jam unë. Pensionistë jemi. Po m’ka frikë mua ajo. Se këtu urdhërojnë burrat jo gratë.

Rama: Ja shpjegova të gjitha gruas e di gruaja këtë punë. Në shtëpinë time, gruaja komandon dhe ti ke humbur po s’e le veten në dorë të gruas. Ik se e di ajo, se nuk i bën punët vetë ti, ti bën gruaja.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike edi rama gruaja ne shijak dhe rama rama ne shijak edi rama gruaja ne shijak dhe rama rama ne shijak

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!