LIVE UPDATES
Bota

I dashuri i vrau djalin 8-vjeçar, nëna e lë kufomën për një vit në shtëpi

29 Tetor 2021, 13:12 Nga DOSJA
I dashuri i vrau djalin 8-vjeçar, nëna e lë kufomën

SHBA- Arrestohet nëna dhe i dashuri i saj për vrasjen e të birit 8-vjeçar që u gjend i dekompozuar pas një viti, në shtëpinë e tyre.
Nëna e 3 fëmijëve, të cilët u gjetën duke jetuar me kufomën e vëllait të tyre të vdekur në shtëpi dhe i dashuri i saj u arrestuan mbrëmjen e së martës në një bibliotekë publike ku po kërkonin artikuj lajmesh për veten e tyre.

Krimi u zbulua pasi djali 15-vjeçar telefonoi 911, për të raportuar se ata kishin jetuar me kufomën e vëllait të tyre në shtëpi. Sherifi i Qarkut Harris Ed Gonzalez tha se Gloria Williams, 35 vjeç, akuzohet për mosveprim dhe ngatërrim të provave të kufomës. I dashuri i saj, Brian Coulter, 31 vjeç, akuzohet për vrasje. Të dy mund të përballen me më shumë akuza, shtoi Gonzalez. Të martën, eksperti mjekësor tha se 8-vjeçari vdiq si pasojë e lëndimeve të shumta me forcë. Hetuesit besojnë se Coulter e rrahu djalin për vdekje dhe më pas ai dhe Williams u larguan, duke i lënë fëmijët të kujdeseshin për veten e tyre ndërsa trupi i vëllait të tyre u dekompozua.

ABC13 mësoi se çifti jetonte në një apartament vetëm 15 minuta larg në Westchase. Fqinjët i thanë ABC13 se 15-vjeçari mbështetej tek ata për ushqim. Erica Chapman ishte një nga banorët që vuri re se diçka nuk shkonte dhe ajo filloi t’i jepte ushqim atyre për gjashtë muaj me radhë.

“Nuk doja ta largoja duke i bërë pyetje, sepse e dija se po vdiste uria dhe kishte nevojë për ushqim”, tha Chapman.

Të tre djemtë u dërguan në spital, ku mjekët thanë se ishin të kequshqyer dhe me plagë. 7-vjeçari kishte fraktura në fytyrë dhe ka nevojë për operacion. Departamenti i Shërbimeve Familjare dhe Mbrojtëse të Teksasit po kërkon kujdestarinë urgjente të tre djemve.

(S.b/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota bota brian coulter ed gonzalez gloria william brian coulter ed gonzalez gloria william

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh