Politike

“Humba një pjesë të shikimit”/ Veliaj u kthehet komentuesve që nuk e besojnë për infektimin: U nxiva se kam qenë në terren, shpresa juaj është që të vdesë kundërshtari

Veliaj ka deklaruar se qenë punuar edhe në terren, prandaj është nxirrë. Ai ka treguar se gjatë ditëve të izolimit ka humbur edhe një pjesë të shikimit.
Featured image of article: “Humba një pjesë të shikimit”/ Veliaj u kthehet komentuesve që nuk e besojnë për infektimin: U nxiva se kam qenë në terren, shpresa juaj është që të vdesë kundërshtari Erion Veliaj, kreu i bashkisë së Tiranës

TIRANË- Erion Veliaj, kreu i Bashkisë së Tiranës ka treguar se ditët e izolimit në shtëpi kanë qenë të vështira. Në një intervistë për Fax News, kreu i bashkisë ka treguar se gjatë ditëve që ishte i infektuar me COVID-19, ka humbur një pjesë të shikimit.

“Kisha një këputje, isha i paaftë të bëja një fjalim qoftë edhe virtual për Këshillin Bashkiak. Të humbet shija, nuhatja, më humbi dhe një pjesë e shikimit, janë simptomat që të bëjnë të kuptosh se je duke kaluar COVID-in”, u shpreh Veliaj.

Sa i përket, akuzave se ka mashtruar për infektimin, dhe se komentuesit thonë se ka qenë në plazh, kryebashkiaku u shpreh se këta të fundit e kalojnë jetën duke sharë të tjerët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shiko nuk kam bërë një gjë në jetën time që të mos jetë komentuar. Unë besoj se secili prej nesh lë një gjurmë, dhe nuk mund ta kalosh jetën tënde duke sharë të tjerët. Unë kam qenë përditë në terren, dhe padyshim që do të isha nxirë, shpresa e tyre e vetme është që të vdesë kundërshtari, por një gjë ta kenë të sigurtë që nuk kam për të vdekur shpejt.”, tha ai.

Më datë 28 korrik, kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dha lajmin se ishte infektuar me COVID-19. Ndërkohë, një ditë më parë i tha  ka fituar betejën me COVID-19 . Kreu i bashkisë theksoi se gëzon shëndet të plotë dhe se tashmë i është rikthyer punës. Po kështu, edhe gruaja e tij, Ajola Xoxa  ka rezultuar negative. Ndërkohë në rrjet pati komentues të shumtë, që nuk besuan në infektimin e kreut të bashkisë.

J.V/Dosja.al 

Një Koment në ““Humba një pjesë të shikimit”/ Veliaj u kthehet komentuesve që nuk e besojnë për infektimin: U nxiva se kam qenë në terren, shpresa juaj është që të vdesë kundërshtari

  1. AKOMA SKE VDEK O VEMJE E SHPIFUR

Shto Koment