LIVE UPDATES
Bota

Horror në Itali/Babai arratiset nga spitali Covid, i pret fytin 10-vjeçarit shqiptar

17 Nëntor 2021, 10:48 Nga DOSJA
Horror në Itali/Babai arratiset nga spitali Covid, i pret fytin

ITALI – Mirko Tonkov, babai i Mattias, djalit dhjetëvjeçar shqiptar të vrarë pasditen e djeshme në Cura di Vetralla, në zonën e Viterbos, në Itali, është arrestuar për vrasje dhe po ruhet në spitalin Belcolle nga karabinierët.

Sipas Italy 24,  polaku 44-vjeçar kishte një urdhët për ndalim afrimi ndaj familjes së tij. Ai ishte i shtruar në spital në Romë  nga Covidi por u arratis që aty dhe shkoi në shtëpinë ku fëmija jetonte me nënën e tij, në Vetralle. Në banesë ishte vetëm 10-vjeçari të cilin ai e vrau duke i prerë fytin me thikë.

Nëna e tij, Mariola Rapaj, një 32-vjeçareje shqiptare e gjeti të birin duke vdekur kur u kthye në banesë nga puna, rreth orës 15.30 teksa Tonkov ishte në dhomën tjetër në gjendje të pavetëdijshme.

Me dhimbje të thellë mësojmë lajmin për vrasjen e bashkëqytetarit tonë të vogël. Mattias ishte vetëm 10 vjeç dhe gjeti vdekjen në mënyrë të pashpjegueshme. Një histori që na lë të habitur dhe të tronditur duke pritur që drejtësia të marrë rrugën e saj, duhet të na çojë drejt reflektimit, kujtimit dhe lutjes”, shkruante kryebashkiaku Sandrino Aquilani në faqen e Facebook-ut.

Polaku kishte qenë shumë i dhunshëm si me djalin ashtu edhe me gruan e tij ndaj ajo e kishte denoncuar. 35-vjeçarja ishte shumë e frikësuar, aq sa i thoshte djalit të saj që të mos ia hapte derën askujt, përfshirë edhe babit. Por i vogli Mattias dje i hapi derën babait të tij, i cili e vrau me një thikë në fyt.

(m.k/dosja.al)

 

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

rajoni rajoni cifti ne itali vrasje me thike vritet 10-vjecari ne itali vritet shqiptari ne itali cifti ne itali vrasje me thike vritet 10-vjecari ne itali vritet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll
Bota 17 Nëntor 2021, 10:14

SHBA-ja kërcënon Bosnjën me sanksione

SHBA-Shtetet e Bashkuara, të cilat kanë ndërmjetësuar marrëveshjen për paqe në Bosnje e Hercegovinë më 1995, mund të vendosin sanksione kundër subjekteve që për...

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha