LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Besoni tek magjitë, jupiteri do t’ju ndryshojë jetën! Çfarë kanë rezervuar yjet për ju, horoskopi 21 shtator 2020

21 Shtator 2020, 04:58 Nga DOSJA
Besoni tek magjitë, jupiteri do t’ju ndryshojë jetën!

Dashi

Gjatë kësaj dite nuk duhet të lejoni askënd të ndërhyjë në gjërat tuaja dhe as të marrë vendime në vendin tuaj. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë harmonike. Do jeni në një linjë me atë që keni në krah dhe do bëni gjërat më të mira për të dy palët. Ju beqarët më në fund do keni mundësi të filloni një lidhje të qëndrueshme dhe që do zgjatë shumë. Në punë, detyrat e reja që do iu jepen do ju marrin goxha kohë dhe do kërkojnë shumë mund. Në rast se nuk ja dilni dot kërkoni mbështetje. Në planin financiar mos ndërmerrni shumë rreziqe sepse atëherë kur nuk do e prisni situata mund t’iu dalë tërësisht jashtë kontrollit.

Demi

Gjatë kësaj dite nuk do tregoheni të kujdesshëm me asgjë dhe ka mundësi që gjërat t’iu marrin tatëpjetën. Nëse keni një lidhje juaj do jetë shumë e trazuar. Nuk do merreni vesh për asgjë dhe do debatoni shpesh ashpër me njëri-tjetrin. Ju beqarët do keni një ditë të ngarkuar dhe do jeni gjatë gjithë kohës në lëvizje. Do keni plot mundësi për njohje interesante, por do preferoni të prisni para se të hidhni hapa. Në punë më në fund do bashkëpunoni me disa persona të fuqishëm dhe gjërat kanë për t’iu ecur akoma më mirë. Gjendja e financave do varet plotësisht nga mënyra sesi do silleni me to dhe sa do shpenzoni.

Binjakët

Jupiteri do ju ndihmojë t’iu shkoni gjërave deri në fund sot dhe do ndiheni më të vendosur. Asgjë nuk do ju trembë. Për ju të dashuruarit e sotmja nuk do jetë e mirë. Në shumë momente do mërziteni e do inatoseni me atë që keni në krah. Ju beqarët do keni një takim premtues, i cili do ua ndryshojë tërësisht jetën dhe do iu bëjë të ndiheni të plotësuar. Në punë do i keni idetë shumë të qarta dhe do ecni përherë me plane strikte. Do i arrini pjesën më të madhe të objektivave. Nëse kohët e fundit e keni menaxhuar me kujdes dhe largpamësi buxhetin, gjendja ka për të qenë e shkëlqyer edhe sot.

Gaforrja

Durimi do ju nxjerrë në rrugën e duhur sot. Vazhdoni kështu dhe keni për të fituar mjaft. Jeni në një lidhje dhe ka pak kohë që marrëdhënia juaj me partnerin është ftohur? Merrni masa sot dhe bëni gjithçka që situata të ndryshojë. Ndjenjat shprehini sa më tepër që të mundeni. Ju beqarët do keni një periudhe të këndshme, me plot njohje të reja dhe emocione. Në punë nuk do jeni shumë të organizuar megjithatë do ju propozohet pozicioni i një kolegu që sapo ka dhënë dorëheqjen. Mendohuni mirë para se të jepni një përgjigje. Për financat nuk do jetë ditë e mirë kështu që kufizojini shpenzimet sa të mundeni nëse nuk doni të mbeteni shpejt pa para.

Luani

Sot do filloni të besoni tek magjitë sepse gjithçka do ju realizohet siç keni pasur dëshirë. Merkuri do jetë planeti që do e favorizojë jetën sentimentale për ju të dashuruarit dhe do bëjë që gjithçka mes jush të ecë më së miri. Do kërkoni edhe falje për gabimet e bëra më parë. Ju beqarët do jeni me fat dhe do filloni një lidhje vërtet të qëndrueshme. Në punë duhet të përshtateni me detyrat e reja dhe të bëni sa më shumë përpjekje për të arritur atje ku keni dashur. Buxheti do ekuilibrohet më tepër nga sa kishit menduar dhe do arrini të hiqni edhe disa para mënjanë.

Virgjëresha

Planetët nuk do jenë në anën tuaj gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund t’iu dalin pengesa. Mes ju të dashuruarve do ketë disa incidente të vogla, por pas një periudhe reflektimi do e kuptoni se keni gabuar dhe do kërkoni falje. Ju beqarët ka mundësi të filloni aventura të jashtëzakonshme të cilat do iu bëjnë ta dashuroni akoma më tepër jetën. Në punë do keni ide më të mira dhe nuk do ju mungojë as guximi. Do merrni përgjegjësi të reja dhe do ju shkoni gjërave deri në fund. Buxhetin menaxhojeni me sa më shumë kujdes dhe maturi sepse vetëm kështu situata do mbetet e mirë.

Peshorja

Ditë shumë e rëndësishme do jetë kjo e sotmja për ju. Do reflektoni me shumë kujdes për gjithçka. Falë ndikimit të Neptunit jeta sentimentale për ju të dashuruarit do jetë shumë e këndshme. Do dashuroheni ashtu si do e ndieni dhe nuk do lindë asnjë lloj problemi. Ju beqarët do futeni në një etape të re të jetës suaj, e cila do ju pëlqejë shumë më shumë nga sa e kishit menduar. Në punë do jeni më autoritarë dhe më të sigurt në vetvete. Tashmë mund të pranoni edhe të negocioni me kolegët. Në planin financiar gjendja do jetë më e mirë, megjithatë prisni edhe pak kohë para se të bëni investime të tejskajshme.

Akrepi

Priten disa ndryshime sot ne jetën tuaj dhe e shkuara e hidhur do harrohet përgjithmonë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj do jetë ngazëlluese dhe në shumë momente e veçantë. Do ndiheni me të vërtetë të bekuar nga yjet dhe nuk do keni asgjë për çfarë të qaheni. Ju beqarët do pëlqeni tej mase dikë, por nuk do arrini dot t’i shprehin ndjenjat plotësisht. Në punë situata do jetë goxha e ndërlikuar. Përqendrohuni tek qëllimi dhe mos u merrni me kolegët që ju ngacmojnë nga inati. Në planin financiar situata do jetë më delikate nga sa kishit menduar. Do ju duhet të kryeni shpenzime të mëdha papritur dhe në mbrëmje mund të mbeteni pa para.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do merrni vendime shumë të rëndësishme të cilat do ua ndryshojnë jetën. Ju të dashuruarit, në orët e para mëngjesit do ndiheni të qetë ju të dashuruarit, por pas mesdite situata do tej mase. Do mësoni disa gjëra të gabuara që ka bërë partneri dhe do debatoni shumë ashpër me njëri-tjetrin. Ju beqarët prisni edhe pak për të kërkuar dashurinë sepse sot nuk është aspak momenti i përshtatshëm. Në punë do ju dalin sfida të mëdha për të kaluar. Përgatituni shpirtërisht dhe në raste rreziku kërkoni ndihmë nga kolegët që iu besoni. Në planin financiar do jeni me shumë fat.

Bricjapi

Komunikimi do lerë për të dëshiruar gjatë kësaj dite. Do keni probleme të vazhdueshme dhe nuk do ndiheni te qetë. Për ju të dashuruarit do ketë stuhi të fuqishme dhe në disa momente do mendohet edhe një ndarje e përkohshme. Asnjeri nga të dy nuk do hapë rrugë. Ju beqarët as nuk do duan te bëjnë ndryshime te statusit sepse edhe ashtu si janë ndihen mire e te përmbushur. Në punë do jeni paksa të paduruar dhe mund të bëni gjëra të gabuara. Planetët nuk do i keni në krah dhe debatet do jenë të vazhdueshme. Marsi do jete planeti qe do ua favorizojnë financat. Do ju dalin para edhe për te hequr mënjanë edhe për te shpenzuar.

Ujori

Gjatë kësaj dite do ju dalin pengesa e vështirësi dhe në shumë momente do jeni si në ajër. Për ju të dashuruarit e sotmja nuk do jetë e qëndrueshme. Herë pas here nuk do jeni në humor dhe mund të keni edhe debate. Ju beqarët do vazhdoni të jeni në kërkim të personit të duhur, por nuk është e sigurt nëse do jeni me fat. Gjatë kësaj dite do jeni mjaft kreativë dhe praktikë. Idetë do i keni të qarta dhe do guxoni shumë. Në planin financiar do jeni të palogjikshëm dhe mund të hidhni hapa të nxituara për të cilat do pendoheni shpejt. Gjithmonë duhet menduar edhe e ardhmja.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do ju duhet pak më tepër durim për të arritur atje ku doni. Me inat dhe nxitim nuk do arrini asgjë. Ju të dashuruarit do i përkushtoheni më tepër se asnjëherë më parë partnerit tuaj dhe do bëni që lidhja mes jush të përjetojë momente fantastike. Të gjithë do ju kenë zili kështu që bëni kujdes mos ju prishin punë. Ju beqarët më në fund do keni mundësinë të takoni persona brilantë. Në punë do ju mungojë paksa organizimi dhe kjo mund t’iu futë në telashe. Disa kolegë do përfitojnë nga kjo për t’iu hequr mënjanë e për të përfituar vetë. Në planin financiar do jeni shumë më të organizuar dhe më të kujdesshëm. Gjendja ka për t’u përmirësuar goxha.

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

horoskopi horoskopi horoskop horoskopi 21 shtator 2020 horoskop horoskopi 21 shtator 2020

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 20 Shtator 2020, 20:59

TIRANË- Këngëtari Alban Skënderaj ka reaguar për herë të parë pas publikimit të lajmit nga DOSJA.al se modelja në klipin e këngës së tij  “Mirëmëngjes”, ës...

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh