LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Debate por edhe dashuri, çfarë parashikojnë yjet për ju/Horoskopi 19 maj 2019

19 Maj 2019, 05:13 Nga DOSJA
Debate por edhe dashuri, çfarë parashikojnë yjet për

Dashi

Yjet këshillojnë që të kaloni një ditë të bukur relaksi. Gjatë kësaj të diele janë mjaft të favorshme takimet dhe raportet ndërpersonale. Kush ka menduar më shumë për punën kohëve të fundit, do të ketë rikuperim sa i takon jetës private, duke kaluar më shumë kohë me njerëzit që kanë përzemër.

Demi

Gjatë ditëve të fundit keni vuajtur për shkak të mungesës së energjisë, e cila ka bërë që të mos jeni në formë. Tashmë duhet të mundoheni që të jeni protagonistë. Saturni, Venusi dhe Dielli do të kenë ndikim të mirë në jetën tuaj, duke ju ndriçuar rrugën. Parashikohet një periudhë e lumtur edhe sa i takon ndjenjave. Kush ndjen se ka në krahë njeriun e duhur, mund të hedhë një hap më shumë drejt zyrtarizimit.

Binjakët

Kjo e diel do të jetë një nga ato, kur nuk do të keni shumë dëshirë për tu ngritur nga shtrati. Ndoshta jeni të shqetësuar për shumë gjëra, ose për shkak të takimeve të shumta që ju presin. Është një ditë gjatë së cilës këshillohet një relaks i shëndetshëm. Nëse në raportin në çift keni kaluar momente tensioni, ka ardhur momenti për tu çliruar. Mund të ketë ndonjë vonesë të papritur, e cila kërkon shumë durim.

Gaforrja

Horoskopi i Paolo Fox thotë se ka ardhur momenti për të riparë ndonjë marrëveshje të arritur. Disa prej jush do të jenë në kërkim të një kthese të rëndësishme, duke pasur dëshirë për të dalë nga monotonia. Ndikimi i kundërt i Saturnit, do ju detyrojë që të jeni të matur lidhur me disa shpenzime, për shkak se situata financiare nuk paraqitet aspak e mirë. Ky është momenti i duhur edhe për të vënë në provë një raport në çift. Në këtë moment, veçanërisht meshkujt, janë të tërhequr nga dëshira për të tradhtuar.

Luani

Lidhjet e komplikuara të cilat kanë kaluar një periudhë të vështirë, mund të shkojnë drejt fundit, për shkak se do të jeni në kërkim të më shumë sigurie nga njeriu që keni pranë. Keni frikë nga disa zhgënjime të jetuara në të kaluarën, ndaj bëni kujdes që të shmangni emocionet negative. Në punë keni ndërmend një projekt ambicioz, i cili mund të kërkojë ndonjë sakrificë ekonomike. Peshoni mirë çdo gjë, para se të veproni.

Virgjëresha

Gjatë kësaj të diele mund të mos jeni në humorin e duhur, sidomos ata që kanë një punë të tyren, të cilët duhet të punojnë më shumë. Do të mendojnë vazhdimisht se çfarë mund të përmirësojnë më shumë. Megjithatë mundohuni të gjeni pak kohë për të marrë me të mirë veten tuaj dhe për të bërë gjërat që ju pëlqejnë.

Peshorja

Parashikohet një afrim për çiftet të cilat janë përballur me diskutime dhe kriza, ku do të ketë diçka më shumë sa i takon fushës së ndjenjave. Është një periudhë e shoqëruar me ankth lidhur me gjërat që nuk funksionojnë dhe do ju duhet të përvishni mëngët për të përmirësuar situatën.

Akrepi

Do të keni pritshmëri të larta, duke iu besuar personave të tjerë, por rrezikoni që të mbeteni të zhgënjyer. Duhet të mundoheni që të shkarkoni tensionin dhe të jetoni ditë pas dite. Në lidhjet e reja situata do të jetë e luhatur, ndaj duhet të reflektoni shumë. Në vendin e punës keni dëshirë për diçka më shumë, por që për momentin nuk është e mundur.

Shigjetari

Ndikimi i Neptunit do t’iu mbajë nën kontroll në mënyrë që të mos bëni premtime që nuk i mbani dot. Nëse jeni të përfshirë nga dyshime, merrni më shumë kohë dhe mos u nxitoni në marrjen e vendimeve.

Bricjapi

Ndikimi i kundërt i Hënës dhe Venusit mund të krijojë debate mes jush dhe personave që keni pranë. “I di të gjitha”, nuk është shprehja që ju shkon gjatë kësaj dite, ndaj tregohuni të kujdesshëm.

Ujori

Ndikimi i Hënës dhe Venusit, do ju shtyjë që të bëni deklarata pasionante lidhur me një person special, çka do të nxjerrë në pah ndjenjat tuaja. Por si për habi, rezultati që do të merrni do të jetë mjaft i kënaqshëm.

Peshqit

Hëna, Venusi dhe Urani do ju bëjnë tejet provokues, sidomos në sferën emocionale. Do të jeni ju që do të përdorni hijeshinë tuaj, duke bërë për vete shumë njerëz.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 19 maj 2019 horoskopi 19 maj 2019

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE