LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Gratë e forta më mirë qëndrojnë vetëm se të harxhojnë kohën me ndonjë “trap”

4 Korrik 2019, 18:53 Nga DOSJA
Gratë e forta më mirë qëndrojnë vetëm se të

Unë besoj tek gratë e forta.

Unë besoj te gratë e forta.Unë besoj te gruaja që është e aftë t’i dalë për zot vetes dhe që nuk ka nevojë të fshihet pas hijes së burrit të saj. Nëse ke probleme duhet t’i përballosh si një grua e fuqishme dhe jo të viktimizohesh përpara tyre duke kërkuar mëshirë dhe të kërkosh fajtorë. Ti qëndron e fortë dhe i përballon ato. “Ti sfidon botën me kokën lartë duke mbajtur universin në zemër”– C. JoyBell C.

Gratë e forta janë të pavarura dhe të lumtura me veten e tyre, prandaj nuk kanë nevojë për një burrë që tu japi stabilitet dhe paqe në jetë. Për këto gra takimi me një burrë nuk shihet si faktor thelbësor për tu ndjerë të plotësuara, dhe koha e shpenzuar jo në takime bëhet më e vlefshme dhe domethënëse. Gjithsesi të qënit një grua e fortë është më e vëshitrë sa mendoni, pasi ato janë të vendosura ti përballojnë sfidat të vetme dhe mbështeten vetëm në veten e tyre.

Fuqia e të qënurit pozitiv:

Gratë e forta dinë me shumë siguri se kujdesi për veten është një detyrim dhe nuk duhet të mbështeten te askush tjetër të shfaqet e tu shpëtojë ditën. Ato janë sprovuar me sfida dhe kanë mësuar se çdo të thotë pavarësi e vërtetë. Gratë e forta nuk e kanë ditur kurrë se si është te kesh nevojë për dikë tjetër sepse u është dashur të përballen vetë që në moshë të vogël. Çdo grua e fortë që mund të ndeshësh nuk ka qenë gjithmonë kështu, por është rritur si një fitimtare në zemër sfidë pas sfide, duke mos lejuar asnjë vështirësi ta mposhtë.

Për më tepër: Ato nuk kërkojnë nga partneri përfitime materiale, por kërkojnë dikë që do t’I shtojë vlerë jetës së tyre”, ato duan dikë që ti motivojë dhe jo ti demotivojë. Në të njëjtën kohë ato duan dikë që ti japë kuptim jetës së tyre dhe ti japin rëndësi lidhjes së tyre. Një grua e fortë nuk do të merrte kurrë më shumë se ç’është e gatshme të japë kur vjen fjala tek dashuria. Një grua e fortë tërhiqet nga pozitiviteti sepse ka kaluar shumë në jetën e saj. Ajo është e gatshme të ndajë problemet me ju por nuk do të tolerojë ankesat e përditshme apo sjelljet toksike.

Marrë nga Bitchmagazine.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

argetim argetim grate e forta grate e forta

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra