LIVE UPDATES

grate e forta

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Gratë e forta më mirë qëndrojnë vetëm se të harxhojnë kohën me ndonjë “trap” - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Gratë e forta më mirë qëndrojnë vetëm se të harxhojnë kohën me ndonjë “trap”

4 Korrik 2019, 18:53 Nga DOSJA
Gratë e forta më mirë qëndrojnë vetëm se të

Unë besoj tek gratë e forta.

Unë besoj te gratë e forta.Unë besoj te gruaja që është e aftë t’i dalë për zot vetes dhe që nuk ka nevojë të fshihet pas hijes së burrit të saj. Nëse ke probleme duhet t’i përballosh si një grua e fuqishme dhe jo të viktimizohesh përpara tyre duke kërkuar mëshirë dhe të kërkosh fajtorë. Ti qëndron e fortë dhe i përballon ato. “Ti sfidon botën me kokën lartë duke mbajtur universin në zemër”– C. JoyBell C.

Gratë e forta janë të pavarura dhe të lumtura me veten e tyre, prandaj nuk kanë nevojë për një burrë që tu japi stabilitet dhe paqe në jetë. Për këto gra takimi me një burrë nuk shihet si faktor thelbësor për tu ndjerë të plotësuara, dhe koha e shpenzuar jo në takime bëhet më e vlefshme dhe domethënëse. Gjithsesi të qënit një grua e fortë është më e vëshitrë sa mendoni, pasi ato janë të vendosura ti përballojnë sfidat të vetme dhe mbështeten vetëm në veten e tyre.

Fuqia e të qënurit pozitiv:

Gratë e forta dinë me shumë siguri se kujdesi për veten është një detyrim dhe nuk duhet të mbështeten te askush tjetër të shfaqet e tu shpëtojë ditën. Ato janë sprovuar me sfida dhe kanë mësuar se çdo të thotë pavarësi e vërtetë. Gratë e forta nuk e kanë ditur kurrë se si është te kesh nevojë për dikë tjetër sepse u është dashur të përballen vetë që në moshë të vogël. Çdo grua e fortë që mund të ndeshësh nuk ka qenë gjithmonë kështu, por është rritur si një fitimtare në zemër sfidë pas sfide, duke mos lejuar asnjë vështirësi ta mposhtë.

Për më tepër: Ato nuk kërkojnë nga partneri përfitime materiale, por kërkojnë dikë që do t’I shtojë vlerë jetës së tyre”, ato duan dikë që ti motivojë dhe jo ti demotivojë. Në të njëjtën kohë ato duan dikë që ti japë kuptim jetës së tyre dhe ti japin rëndësi lidhjes së tyre. Një grua e fortë nuk do të merrte kurrë më shumë se ç’është e gatshme të japë kur vjen fjala tek dashuria. Një grua e fortë tërhiqet nga pozitiviteti sepse ka kaluar shumë në jetën e saj. Ajo është e gatshme të ndajë problemet me ju por nuk do të tolerojë ankesat e përditshme apo sjelljet toksike.

Marrë nga Bitchmagazine.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

argetim argetim grate e forta grate e forta

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës