LIVE UPDATES
Insights

Goci: Foltorja është drama e përjashtimit, një prej autorëve është ulur në gjunjë

7 Dhjetor 2021, 10:30 Nga DOSJA
Goci: Foltorja është drama e përjashtimit, një prej

Nga Ervin Goci

Eh si eshte puna..te sheshi i Teatrit kam patur mundesine te akuzoj me shume se 1 here kryetarin e opozites si bashkepunetor apo i shitur te pushteti. Arsyetimet e mia ishin 2 : kryetari i opozites, i cili kishte marre angazhim me shkrim, dhe mbi te gjitha bridhte si kaçak rrugeve kur kishte braktisur parlamentin, nuk kishte asnje arsye te shkelte mbi nje angazhim nese nuk kishte nje marreveshje te piset dhe se dyti pushteti na perdhunonte dhe vazhdon me nje frequence rutinore te perditshme, qe e ben dikush qe ka siguri absolute qe nuk e gjen gje.

Njehere madje e kam thene para djemve dhe vajzave te FRPD-se (le te dale dikush ta mohoje)

M’u sul ndonjeri i indinjuar thelle, me shume per shkak te syve te publikut se sa per ndonje indinjate personale, megjithate thelle-thelle e dinin qe ishin ne territorin tone atje se kishim me shume se 2 vite qe e banonim sheshit, nuk na preknin dot, e mbi te gjitha qe ato fjale ishin te verteta.
Gjate gjithe kohes kam menduar pse dreqin jane kaq patologjike partite politike, pse bashkejetojne kaq dhimbshem me fallsitetin. Funksionojne gjithe kohes ne menyre psikopate, flasim per gjera qe nuk duhet te flasin, nuk flasin thuajse kurre per gjera qe duhet te flasin, flasin me komande..bllokim total.
Kauzen e Teatrit, i pelqen apo jo ndonjerit ne retorike, e kane mbajtur ata njerez te lire qe nuk kane patur turp e as frike te flasin, siç me duhet te pranoj qe pa aktivistet e ndershem, militantet e angazhuar, te vertete te PD, kauza nuk do kish mundur te vazhdonte.

Une uroj me zemer qe perplasja ne publik e zerit te militantit, ta shkunde prej rrenje PD-ne, te shkundet ne çdo qelize, ne çdo cep te erret, te dale gjithe qelbi i akumuluar, uroj qe aktoret mos te marrin pozicion shpejt, por te shfryjne mire e mire, te kuptojne dhe ata me veten ku ka qene gjithe keto kohe dhe ku jane tani, po sidomos ku duhet te jene..perndryshe do te jete nje drame e perseritur njerezore, ku mungesa e kurajos, njeriu i parritur do te vazhdoje te shtypet per se keqi dhe ta klithe si femije i tmerruar sa here dikush t’i jape komanden, duke e jetuar gjithe pjesen tjeter te aktivizmit politik ne mjerimin e pashprehsise.
Foltorja nuk ka asnje lidhje me nje takim formal partiak, ajo eshte thjesht drama e perjashtimit, ku nje prej autoreve sot eshte ulur ne gjunje para viktimave te tij.

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

blog blog ervin goci foltorja per pd ervin goci foltorja per pd

Sondazh

Poll

Insights 28 Nëntor 2021, 16:55

Një apel publik për Albin Kurtin

I nderuar Kryeministër i Kosovës, I dashur Albin,Së pari ju uroj 28 nëntorin, festën e flamurit dhe ditën, kur gjithë shqiptarët me mandat përfaqësimi, nga Mitr...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave