LIVE UPDATES
Bota

Gjermani/E vrau dhe i hëngri trupin, mësuesi kanibal dënohet me burgim të përjetshëm

8 Janar 2022, 20:33 Nga DOSJA
Gjermani/E vrau dhe i hëngri trupin, mësuesi kanibal dënohet me

GJERMANI– Një ngjarje makabre ka ndodhur në Gjermani teksa një mësues i shkollës së mesme është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen, copëtimin dhe më pas ngrënien e një personi që takoi në internet.

Sipas The Independent, burri, i identifikuar vetëm si Stefan R, vrau një mekanik 43-vjeçar më 5 shtator 2020, përpara se ta copëtonte trupin e viktimës së tij dhe të shpërndante pjesë të tij nëpër vende të ndryshme në distriktin Pankow të Berlinit. Mësuesi 42-vjeçar i matematikës dhe shkencave u dënua me burgim të përjetshëm këtë javë, pasi gjykata shtetërore e Berlinit e dënoi atë për vrasje. Prokuroria i tha gjykatës se mësuesi foli me njerëzit në forumet e internetit për kanibalizmin në muajt para vrasjes. 

Sipas hetuesve, ai dhe viktima e tij u takuan në një faqe takimesh dhe ranë dakord të takoheshin për seks në banesën e mësuesit. Stefan R thuhet se e ka qetësuar burrin me drogë dhe i ka prerë fytin, përpara se t’i presë organet gjenitale për t’i ngrënë ato. Policia kaloi javë të tëra në kërkim të mekanikut, nëna e të cilit e raportoi atë të zhdukur, përpara se një shëtitës qensh ta gjente femurin e tij në një pyll në kryeqytetin gjerman atë nëntor. Më shumë eshtra thuhet se u gjetën dy javë më vonë në një park.

Pasi u zbuluan pjesë të trupit të viktimës, hetimet e policisë, duke përfshirë analizën e të dhënave të celularit të tij, i çuan oficerët në banesën e mësuesit, ku gjetën gjak, pjesë trupi dhe mjete të dyshimta. Gjykata konstatoi se i pandehuri, i cili kishte kundërshtuar akuzat, mban përgjegjësi “veçanërisht të rënda”, që do të thotë se ai nuk do të ketë të drejtën e lirimit me kusht automatikisht pas 15 vjetësh, siç është zakon në Gjermani. Rasti nuk është i pari në Gjermani që përfshin kanibalizëm.

Stefan R raportohet se e ka identifikuar veten në një faqe takimesh si “MasterButcher79”, duke i bërë jehonë pseudonimit të kanibalit famëkeq gjerman Armin Meiwes, i cili është duke vuajtur një dënim të përjetshëm për vrasjen dhe ngrënien e një inxhinieri 43-vjeçar nga Berlini që ai takoi në internet në vitin 2001. Përveç rastit të Meiwes, i cili u ndoq penalisht në vitin 2006, një oficer policie gjerman u dënua për vrasje në 2015 për vrasjen e një njeriu që takoi në një forum chat në internet kushtuar kanibalizmit. 

(m.k/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

bota virale gjermania kanibali kanibali vret dhe ha shoket mesuesi gjermania kanibali kanibali vret dhe ha shoket mesuesi

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS