Aktualitet

I zunë pritë pranë banesës/ Ekzekutohet me 14 plumba 33-vjeçari në Rrogozhinë, autorët përdorën armë me silenciator, trupi i pajetë u pikas nga shitësi i qumështit (FOTO+DETAJE)

 • 33-vjeçari në Rrogozhinë u ekzekutua 200 metra larg banesës
 • ME FOTO/ Ky është 33-vjeçari që u ekzekutua brenda makinës së tij në Rrogozhinë
 • Ngjarje e rëndë në Rrogozhinës. Mësohet se është vrarë brenda makinës së tij "Fiat Punto", 33-vjeçari Klevis Kapllani. I riu është vrarë me 14 plumba dhe autorët kanë përdorur armë me silenciator. Kapllani është person me precedent penal dhe është dënuar në herët në Itali për trafik droge.
  Featured image of article: I zunë pritë pranë banesës/ Ekzekutohet me 14 plumba 33-vjeçari në Rrogozhinë, autorët përdorën armë me silenciator, trupi i pajetë u pikas nga shitësi i qumështit (FOTO+DETAJE) Klevis Kapllani dhe foto nga vendi i ngjarjes.

  RROGOZHINË- Vrasje në Rrogozhinë. Mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00 është gjetur i pajetë brenda makinës së tij “Fiat Punto”, 200 metra larg banesës në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës, 33-vjeçari Klevis Kapllani. Trupi i pajetë u pikas nga një banor i zonës, i cili ishte dalë që herët në mëngjes për të shitur qumështin.  Dyshohet se 33-vjeçari mund të jetë vrarë mbrëmë rreth orës 23:00, por trupi i tij gjet mëngjesin e sotëm.

  Burime për Dosja.al bëjnë me dije se i riu është vrarë me 14 plumba dhe autorët gjatë atentatit kanë përdorur armën tip kallashnikov me silenciator.  Ndërkohë, pranë vendit të ngjarjes, është gjetur një pistoletë, më të cilën nuk është kryer asnjë qitje.

  Nuk dihen detaje të tjera për këtë ngjarje të rëndë, por dyshohet se vrasja ndodhi për larje heapesh. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Por kush është 33-vjeçari Klevis Kapllani?

  33-vjeçari ishte i martuar dhe ka një fëmijë 2 muajsh.  Ai është person me precedent penal. Kapllanaj është dënuar në herët në Itali për trafik droge dhe kishte vetëm dy vite që ishte kthyer në Shqipëri.

  J.V/Dosja.al 

  • 16:16

   “S’është ngatërruar me njeri”/ Banorët tregojnë si e njihnin Klevis Kapllanin që u vra sot: U habitëm…

   Banorët e lagjes së Rrogozhinës, ku dhe banonte Klevis Kapllani që u vra sot, kanë treguar se i ndjeri ishte një person i qetë. Teksa janë pyetur nga mediat, banorët rrëfyen se janë habitur kur e kanë dëgjuar këtë lajm, pasi ai ishte një djalë i mirë. “Nuk ma do mendja që të ketë pasur probleme……Janë çuna shumë të mirë, me asnjë nuk janë ngatërruar. Unë sot e mora vesh që kishte vdekur, se nuk e dija. Jam habitur…..E kemi çun teze, e ka burri. Nuk dimë gjë, sepse ne jemi nga Paprri Elbasanit,”- shprehen ata për Top-Channel. Pas minutës 01:00:

  • 15:55

   Ekzekutimi i Klevis Kapllanit në Kavajë, daja i viktimës: Çdo gjë është e paramenduar, la fëmijën 2 muajsh në shtëpi dhe i zbrazën kallashin në mes të natës

   Daja i Klevis Kapllanit, 33-vjeçarit që u ekzekutua mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë ka kërkuar që shteti të marrë masat para se të ndodhin krime të tilla. Në një rrëfim për Top-Channel, ai shprehet se nipi ka lënë një fëmijë dy muajsh në shtëpi dhe i zbrazën kallashin në mes të natës në një zonë me shkurre. “Unë sot e mora vesh që e kanë gjetur të vdekur në mes të rrugës aty. Policia duhet të  bëjë të mundur që të zbardhet sa më shpejt kjo ngjarje. Rrinin duke sharë me gishta. Një vend si këtu që ka shkurre dhe të zënë në pritë është e paramenduar, e kupton si shkon puna. Nga shteti presim që të jetë më vigjilent për këto gjëra, kur njerëzit kanë probleme, të marrin masa dhe ti paraprijnë këto gjëra. Se një çun 32 vjeç ka lënë një fëmijë 2 muajsh tek shtëpia dhe i shkarkojnë kallashin në mes të natës, është turp. Unë banoj në Tiranë, sot në mëngjes erdha këtu. E kanë gjetur të vdekur në mes të rrugës,”– shprehet daja i viktimës. Në minutën 02:00

  • 11:54

   “Ka pasur ekspuls në Itali”/ Flet tezja e 33-vjeçarit që u ekzekutua me 14 plumba në Rrogozhinë: E mori në vitin 2007

   Bledar Kapllani

   Tezja e Klevis Kapllani, që u ekzektua me armë zjarri, ka treguar se 33-vjeçari ka pasur një ekspuls në Itali në vitin 2007.

   Dimë që ka pasur ekspuls në Itali në 2007. E kam çun motre”, ka thënë ajo Report Tv.

   Ndërkohë, një tjetër familjar i të riu, është shprehur se e mori vesh lajmin nga mediat. “Ka qenë në Itali më shumë, s’di të ketë ndonjë problem. E kam marrë vesh lajmin nga TV”, ka thënë ai.

  • 10:22

   Kishte dalë për kafe/ 33-vjeçari në Rrogozhinë u ekzekutua 200 metra larg banesës, trupi u bë “shoshë” nga plumbat

   Foto nga vendi i ngjarjes

   Të tjera detaje tronditëse janë zbuluar për ekzekutimin e 33-vjeçarit Klevis Kapllani në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës. Dyshohet se Klevis Kapllani mund të jetë vrarë mbrëmë rreth orës 23:00, ndërkohë që trupi i pajetë u gjet mëngjesin e sotëm brenda makinës së tij nga një banor i fshatit.

   33-vjeçari kishte dalë mbrëmë nga banesa e tij për të pirë kafe, por nuk u kthye më. Ai u ekzekutua me një breshëri kallashnikovi 200 metra larg banesës së tij. Autorët kanë qëlluar me 14 plumba në drejtim të ti dhe ai ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

  • 9:54

   33-vjeçari në Rrogozhinë u ekzekutua me një plumb, autorët përdorën armë me silenciator, trupi i pajetë u gjet nga shitësi i qumështit (DETAJE)

   Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e Klevis Kapllanit në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se i riu është vrarë me një plumb brenda makinës së tij tip  “Fiat Punto” në një rrugë të pashtruar të fshatit.

   Trupi i pajetë u pikas mëngjesin e sotëm nga një banor i zonës,  që kishte dalë që herët në mëngjes për të shitur qumështin. Ai lajmëroi menjëherë policinë.

   Ndërkohë, pranë vendit të ngjarjes, është gjetur një pistoletë, më të cilën nuk është kryer asnjë qitje. Po kështu, banorët e zonës nuk kanë dëgjuar asnjë zhurmë arme dhe ka dyshime se për vrasjen është përdorur armë me silenciator.

  • 8:41

   ME FOTO/ Ky është 33-vjeçari që u ekzekutua brenda makinës së tij në Rrogozhinë, 2 vite më parë u kthye në Shqipëri

   Klevis Kapllani

   Del fotoja e 33-vjeçarit Klevis Kapllani që u vra me armë zjarri në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës. 33-vjeçari u ekzektua me armë zjarri brenda mjetit të tij dhe trupi i pajetë i tij u gjet mëngjesin e sotëm nga forcat e policisë.

   Kapllani është person me precedent penal. Ai është dënuar në herët në Itali për trafik droge. Po kështu, 33-vjeçari kishte vetëm dy vite që ishte kthyer në Shqipëri.

   Nuk dihen detaje të tjera për këtë ngjarje të rëndë. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.

  • 8:12

   I dënuar në Itali për trafik droge, kush është 33-vjeçari që u gjet i vrarë brenda makinës në Rrogozhinë

   Foto ilustruese

   Detaje të reja kanë dalë nga vrasja që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës.

   Mësohet se është vrarë me armë zjarri 33-vjeçari  Klevis Kapllani. Ky i fundit ka qenë i dënuar më herët në Itali për trafik droge dhe kishte vetëm dy vite që ishte kthyer në Shqipëri.

   Njoftimi i Policisë:

   Më datë 15.09.2020, rreth orës 06:00, në fshatin Sinaballaj të Rrogozhinës, është gjetur pa shenje jete në mjetin e tij, dyshohet si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit,  shtetasi K.K., 33 vjeç.

   Është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor i përbërë me Specialistët të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë dhe Specialistë të Komisariatit të Policisë Kavajë dhe nën drejtim e Prokurorisë vijon puna për fiksimin e çdo prove materiale që do çonte në  zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

    

  Shto Koment