BotaSport

Gjendet aeroplani i futbollistit të zhdukur, Emiliano Sala

Dyshohet se futbollisti dhe piloti David Ibboston janë të vdekur
Featured image of article: Gjendet aeroplani i futbollistit të zhdukur, Emiliano Sala Futbollisti Emiliano Sala

Pas më shumë se 10 ditësh kërkime më në fund është gjetur aeroplani I futbollistit të zhdukur të Premier League, Emiliano Sala. Media ndërkombëtare BBC raporton se dyshohet se Sala dhe piloti David Ibbotson janë të vdekur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të njëjtat burime raportojnë se avionin ka arritur ta gjejë një detar që punon në Degën e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore. Avioni i Piper Malibu u zhduk nga radarët afër Ishujve Channel më 22 janar.

Shto Koment