LIVE UPDATES

emiliano sala

Sport 19 Shkurt 2019, 17:46

Kushëriri i Sala:”Ata e vranë Emilianon”

Kushëriri i të ndjerit Emiliano Sala beson se nëse do të ishte treguar më shumë kujdes gjatë udhëtimit të futbollistit nga Nantes në Cardiff, vdekja e tij nuk d...

Sport 11 Shkurt 2019, 16:06

Del autopsia, ja pse vdiq Emiliano Sala

Futbollisti i ndjerë, Emiliano Sala, besohet të ketë ndërruar jetë si pasojë e dëmtimeve në kokë pas rrëzimit të avionit, ku trupi i tij u verifikua nga shenjat...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Arrestohen tifozët e Southampton që u tallen me vdekjen e Emiliano Sala - Sport
LIVE UPDATES
Sport

Arrestohen tifozët e Southampton që u tallen me vdekjen e Emiliano Sala

12 Shkurt 2019, 11:57 Nga DOSJA
Arrestohen tifozët e Southampton që u tallen me vdekjen e Emiliano

Arrestohen dy tifozët e Southampton të cilë u panë të bëjnë sjellje tallëse  që i referoheshin vdekjes së Emiliano Sala gjatë ndeshjes me Cardiff Cityn të shtunën e kaluar.

Pamjet që kanë qerkulluar ditët e fundit në rrjetet sociale tregojnë se si dy tifozë të Southampton imitojnë avionin me duar gjatë ndeshjes me Cardiff Cityn pas gjetjes së trupit të Sala.

Southampton e ka konfirmuar se këta  dy njerëz janë marrë në pyetje nga policia angleze dhe kanë bërë të ditur se nëse vërtetohej se ata ishin tallur me vdekjen e argjentinasit, atëherë nuk do të lejohen t’i ndjekin më ndeshjet në stadium.

Sjelljet e tilla nuk kanë vend në St Mary’s [stadiumi i Southamptonit].

Klubi do të ndërmarrë veprime të ashpra kundër të gjithëve të përfshirë dhe synojmë t’i pezullojmë tifozët e identifikuar për këtë incident.

Futbollisti, i cili u transferua në Cardiff nga Nantes më 19 janar, nuk e pati mundësinë ta luante asnjë ndeshje me klubin e tij të ri pasi që vdiq kur aeroplani i tij u rrëzua mbi Kanalin Anglez, më 21 janar.

B.N/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport cardiff city emilian sala southampton cardiff city emilian sala southampton

Sondazh

Poll
Sport 12 Shkurt 2019, 11:15

Ish mbrojtësi i Livepool refuzoi Barcelonën

 Ish qendërmbrojtësi i Liverpool, Martin Skrtel, refuzoi tranferimin në klubin katalunas të Barcelonës gjatë afatit kalimtar të janarit.Ishte Mithat Halis,...

Sport 12 Shkurt 2019, 10:51

Ndërron jetë portieri legjendar i Anglisë

Ish-portieri I kombëtares se Anglisë, Gordon Banks, fitues i Kupës së Botës në vitin 1966, ka vdekur në moshën 81 vjeçare.Ai ishte zgjedhja e parë e padi...

Sport 12 Shkurt 2019, 10:40

Dybala afër tranferimit në Bernabeu

Manchester United dhe Chelsea-it i janë zbehur shpresat për tranferimin e yllit argjentinas të Juventus, Paulo Dybala.Sulmuesi 24 vjeçar nuk ka komunikim...

Sport 12 Shkurt 2019, 09:23

Emergjencë në mesfushën e Barcelonës

Performanca e Arturo Vidal kundër Athletico Bilbao ka ngritur shumë pyetje në kampin katalunas se kush është zëvëndësimi i duhur për brazilianin Arthur në mesfu...

Sport 12 Shkurt 2019, 09:02

Marcelo: Nuk e dinim se do largohej

 Mbrojtësi i Real Madrid, Marcelo, ka pohuar se Zidane ishte trajneri që e bënte të jepte gjithcka në fushë.Braziliani foli për francezin duke e lartësuar ...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN