LIVE UPDATES
Aktualitet

FT- Vëllezërit Osmani të ‘fiksuar’ me VIP-at, darka me Berishën, Lumneshin e Flamur Nokën

20 Shkurt 2022, 11:15 Nga DOSJA

TIRANË– Klani i vëllezërve Osmani duket kishte kapur “majën”! Nga emigrantë që i largoheshin luftës në Kosovë, ishin vendosur në Majorka, vend që do të kthehej në mbretërinë e tyre. Aktiviteteti i tyre kriminal u kishte sjellë, para, prona, vepra arti, e mundësi për të qënë “on top”. E ata kishin ditur se si ta shfrytëzonin duke kishin ngritur “stekën”. Jo me njerëz që ndoshta nuk do t’u duheshin kurrë, por me personalitete të larta të vendi, yje botërorë dhe njerëz me pushtet, nga të dyja kahet politike. Si nga Partia Demokratike, por ashtu edhe nga socialistët.

Pasi në media u lakua gjatë e gjerë lidhja e tyre me sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë, Ëngjëll Agaçin, me të cilin kishin pikë të përbashkët Artur Shehun, nga PD kishin të tjerë miq. Të tjerë foto qarkullojnë në media, tashmë në krah të ish-ministrit të Brendshëm të qeverisë së Sali Berishës, Flamur Noka. Koha nuk dihet se kur janë shkrepur këto foto për të llogaritur nëse Noka ka qenë në postin e ministrit të Brendshëm apo jo, por duket se kanë afrimitet mes tyre.

Nëse sheh afër në foto, dallon edhe një tjetër personazh të njohur, një nga personat më të afërt të kupolës që Partisë Demokratike që nga vitet 2000, biznesmenin Myftar Lumneshi.

Si ai edhe Noka kanë pozuar krahas vëllezërve, me të cilët duket se kanë marrëdhënie të mira, aq sa edhe kanë drekuar bashkë. Por nuk mbaron këtu! Shkëlzen Berisha është parë po ashtu nën shoqërinë e tyre dhe në hotele luksoze, siç ka qenë rasti i vitit 2016, në Ritzi Restaurant Puerto Portals, ndërsa shoqërohej nga e fejuara e tij, Armina Mevlani.

Megjithatë këto foto nuk provojnë asgjë, pasi asokohe tre vëllezërit hiqeshin si biznesmenë e investonin në pasuri të paluajtshme. Kështu që si “ujq të vjertër” kishin ndarë mirë si nga e djathta, edhe nga e majta. Me një balancë për t’u pasur zili duke u kamufluar se cilët janë në mënyrë perfekte. Vëllezërit Osmani ishin koka e një organizate mafioze shqiptare, e cila merrej me trafikun ndërkombëtar të drogës dhe pastrimin e parave. Bashkim Osmani, bashkë me tre vëllezërit e tij, Bekimin, Qazimin dhe Burimin, u kapën në Kroaci. Për më shumë detaje… (SHIKO KËTU)

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet bashkim osmani flamur noka myftar lumneshi operacioni shqiponja e zeze shkëlzen berisha bashkim osmani flamur noka myftar lumneshi operacioni shqiponja e zeze shkëlzen berisha

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive