LIVE UPDATES
Politike

FT/”O xhuxh, tenderin 1 miliard lekë e mban mend?”, Braho sulmon sërish Dakon

15 Dhjetor 2021, 21:45 Nga DOSJA

DURRËS – Ish-n/kryetari i Bashkisë së Durrësit Arbër Braho reagoi sërish ndaj ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako. Në një mesazh të publikuar në “Whatsapp”, Braho akuzon Dakon për tenderin prej 1 miliard lekësh për vendosjen e korsisë së biçikletave në rrugën “Pavarësia” të qytetit bregdetar, ku sipas tij është kryer vjedhje duke shkurtuar gjatësinë e korsive të biçikletave në rrugën “Pavarësia”. Kjo çështje u mbyll nga Prokuroria e Durrësit.

POSTIMI I ARBËR BRAHOS:
o xhuxh, se harrova, se AUTOSHKALLA flet flet për korsi bicikletash pa të keq. Se di ca hoqe Ti që të mbyllje çështjen Zhulit me prokurorinë Durrës për tenderin e rrugës së biçikletave në plazh. 1 miliard lekë atëherë o xhuh e mabn mend? Standartet janë që duhet të jetë e gjerë 1.8 metra o xhuxh se rrugë me volum të gjerë trafiku gjatë sezonit apo jo? Po hajt se po ta fal po deshe trafikun, ta lejm dhe minimumin 1.5 metra. Mungonin prapë cm o xhuxh si nga rruga ashtu dhe nga shi mbledhësi prej 30 cm. shumëzoji me dy krah rrugën për gjatësinë e rrugës së plazhit. Jeni HAJDUTE me memorie të shkurtër PËRFUNDIMISHT.


Në një tjetër postim, ku e quan Dakon “xhuxhi 339” (referuar dosjes 339 të përgjimeve mes Dakos dhe grupit kriminal të Avdulajve), Braho ironizon dhe kryebashkiaken e Durrësit Emiriana Sakon për fotot e publikuar të takimit mes përfaqësuesve të Bashkisë së Durrësit dhe Bankës Botërore.

POSTIMI I DYTË I ARBËR BRAHOS:
Xhuxhi i 339, foli pak ‘Lekëve të AUTOSHKALLËS’. Ci ka këto postime në FB, mër burrë? më shumë sesa takim midis Bankës Botërore dhe Bashkisë Durrës, Duket si takim midis BB edhe Mektrinit. Këta janë ish-punonjës të mektrinit mer xhuxh smund të jenë Bashkia kështu. Mirë duruam ty gjith këto vite që e kishe biznes familjar Bashkinë po të durojm edhe këtë tani thua ti? Boll u tallët me Durrësin edhe durrsakët o xhuxh!!!Në fillim të muajit të kaluar, Arbër Braho denoncoi me mesazhe se Vangjush Dako drejton ende Bashkinë e Durrësit, edhe pse ka dhënë dorëheqjen. Disa ditë më pas, Braho u shkarkua nga detyra e n/kryetarit të Bashkisë së Durrësit.

(d.v/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Politike Politike Arbër Braho dosja 339 vangjush dako Arbër Braho dosja 339 vangjush dako

Sondazh

Poll

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat