Aktualitet

Qindra makina bllokohen në Radhimë, Palasë, Llogara, Golem dhe Elbasan, Policia: Në terren jemi por ka fluks, zgjidhni rrugët dytësore për të shkuar në Tiranë

VIDEO
 • Policia: Në terren jemi por ka fluks, zgjidhni rrugë dytësore
 • Radhë kilometrike në Radhimë, Llogara e Palasë. Makinat bëhen varg, asnjë efektiv policie në pikun e qarkullimit.
  Featured image of article: Qindra makina bllokohen në Radhimë, Palasë, Llogara, Golem dhe Elbasan, Policia: Në terren jemi por ka fluks, zgjidhni rrugët dytësore për të shkuar në Tiranë Foto nga Radhima

  VLORË- Radhë kilometrike me makina në Radhimë, Llogara e Palasë.  Qytetarët të cilët këtë fundjavë udhëtuan drejt jugut, po kthehen në banesat e tyre. Reshjet e shiut i ka detyruar pushuesit që të largohen më herët, pasi sot nuk kanë mundur të bëjnë plazh.

  Kjo ka sjellë edhe kaos në trafik. Siç shihet në fotot e mësipërme, qindra makina qëndrojnë në radhë dhe pavarësisht se ministri garantoi masa shtesë, në të gjithë gjatësinë e rrugës, nuk ka asnjë efektiv të Policisë Rrugore.

  Radhë të gjata automjetesh janë krijuar edhe në Golem, duke e bërë të pamundur ecjen e makinave. Të gjithë ata që janë nisur për të kaluar të dielën në plazh, sigurisht që janë sfilitur kur kanë hasur radhën e automjeteve në kthim, dhe i ka bërë të qëndrojnë për shumë kohë në rrugë. Siç shihet edhe në videon e publikuar nga Dosja.al, makinat janë të rreshtuara, ndërsa aty nuk duket asnjë efektiv i Policisë Rrugore, që të normalizojë situatën, përveç një polici që me siguri është krejt rastësisht mes automjeteve, pasi kërkon të ‘çajë rrugën’ për vete.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërkohë, që e njëjta situatë është përsëritur edhe në autostradën Elbasan-Tiranë. Siç shihet edhe në foton e mëposhtme, radha e automjeteve është tejet e gjatë dhe fluksi i makinave që kthehen nga jugu, ka bërë që mjetet të mos kenë mundësi të lëvizin lirshëm.

  Trafik

  Policia e Shtetit ka reaguar zyrtarisht, disa orë pasi qindra qytetarë janë sfilitur për orë të tëra në automjete, duke pritur radhën e gjatë të mjeteve për të ardhur dreht Tiranës. Përmes një njoftimit në rrjete sociale, ku bashkëngjit edhe pamjet e lëvizjes së mjeteve në aksin Radhimë-Uji i ftohtë, Policia shrkuan se të gjithë efektivët e Rrugores dhe ‘Shqiponjat’ janë në terren, por fluksi i mjeteve është i madh.

  Ndër të tjera, në njoftim, policia këshillon qytetarët që për kthim drejt Tiranës, të ndjekin edhe rrugët dytësore si Rrogozhinë – Elbasan – Tiranë dhe Plepa, Durrës – Ndroq – Tiranë.

  (J.V;F.G;f.m/Dosja.al)

  • 22:02

   Policia: Ka fluks, por lëvizet rrjedhshëm, efektivët janë në terren për t’ju monitoruar, ndiqni këto rrugë alternative për t’u futur në Tiranë dhe kujdes nga lagështira

   Policia e Shtetit ka reaguar zyrtarisht, disa orë pasi qindra qytetarë janë sfilitur për orë të tëra në automjete, duke pritur radhën e gjatë të mjeteve për të ardhur dreht Tiranës. Përmes një njoftimit në rrjete sociale, ku bashkëngjit edhe pamjet e lëvizjes së mjeteve në aksin Radhimë-Uji i ftohtë, Policia shrkuan se të gjithë efektivët e Rrugores dhe ‘Shqiponjat’ janë në terren, por fluksi i mjeteve është i madh. Ndër të tjera, në njoftim, policia këshillon qytetarët që për kthim drejt Tiranës, të ndjekin edhe rrugët dytësore si Rrogozhinë – Elbasan – Tiranë dhe Plepa, Durrës – Ndroq – Tiranë. Njoftimi i plotë: INFORMACION MBI TRAFIKUN RRUGOR – ORA 20:15. Aksi Radhimë – Uji i Ftohtë, Vlorë, ka fluks automjetesh, por lëviz rrjedhshëm Punonjësit e Policisë Rrugore dhe patrullat me motoçikleta të ‘Shqiponjave’ po monitorojnë gjithë aksin për të parandaluar parakalimet e gabuara që bëhen shkak jo vetëm për përfshirje në ngjarje rrugore, por edhe për bllokim të trafikut të rrjedhshëm të automjeteve. Drejtues mjetesh, KUJDES respektoni rregullat, vendosni rripin e sigurimit, mos përdorni celularin gjatë drejtimit të mjetit, mos kryeni manovra në rrugë e mos parakaloni! Përdorni rrugët alternative për hyrjen në Tiranë, në rast fluksi:
   Rrogozhinë – Elbasan – Tiranë.
   Plepa, Durrës – Ndroq – Tiranë.
   Mos shpejtoni se në disa akse ka prezencë të lagështirës në rrugë!
   Ndiqni udhëzimet e punonjësve të Policisë për të arritur të sigurt në destinacion!

  • 21:54

   Radhë kilometrike bllokohet edhe hyrja e autostradës Elbasan-Tiranë

   Hyrja e autostradës Elbasan-Tiranë është bllokuar tërësisht.

   Siç shihet edhe në foton e mëposhtme, radha e automjeteve është tejet e gjatë dhe fluksi i makinave që kthehen nga jugu, ka bërë që mjetet të mos kenë mundësi të lëvizin lirshëm.

   Trafik

   Prej më shumë se dy orësh, njerëzit janë në radhë duke pritur që të futen në kryeqytet.

  • 18:14

   Radhë të gjata mjetesh! Qytetarëve u ‘del nga hundët’ e diela në plazh, sfiliten në trafik teksa kthehen nga Golemi

   Radhë të gjata automjetesh janë krijuar edhe në Golem, duke e bërë të pamundur ecjen e makinave. Të gjithë ata që janë nisur për të kaluar të dielën në plazh, sigurisht që janë sfilitur kur kanë hasur radhën e automjeteve në kthim, dhe i ka bërë të qëndrojnë për shumë kohë në rrugë. Siç shihet edhe në videon e publikuar nga Dosja.al, makinat janë të rreshtuara, ndërsa aty nuk duket asnjë efektiv i Policisë Rrugore, që të normalizojë situatën, përveç një polici që me siguri është krejt rastësisht mes automjeteve, pasi kërkon të ‘çajë rrugën’ për vete.

  Një Koment në “Qindra makina bllokohen në Radhimë, Palasë, Llogara, Golem dhe Elbasan, Policia: Në terren jemi por ka fluks, zgjidhni rrugët dytësore për të shkuar në Tiranë

  1. Rruges na thane qe ka rreshqitur rruga ne Dukat, keshtu qe shumica e makinave u kthyen. Nuk e dime cila eshte e verteta.

  Shto Koment