LIVE UPDATES
Art&Argëtim

‘Fat në dashuri…por kujdes financat’, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

12 Tetor 2019, 05:02 Nga DOSJA
‘Fat në dashuri…por kujdes financat’, çfarë

Dashi

Dashuria: Në dashuri do të jeni joshës dhe bindës, të gatshëm për të sfiduar edhe vështirësitë më të mëdha në mënyrë që ta mbani partnerin tuaj afër. Beqarët do duhet të ndalojnë flirtimet, është koha e duhur për të filluar një lidhje serioze.

Puna: Mundësitë e reja dhe tërheqëse për rritje do t’ju çojnë drejt projekteve të reja. Drejtohuni drejt qëllimeve tuaja dhe mos u hutoni.

Demi

Dashuria: Hidhërimi i mundshëm në marrëdhëniet martesore do të sjellë pakënaqësi dhe melankolinë. Ju nuk do të jeni në formën e më të mirë, por do të keni shumë kohë për të menduar se çfarë të bëni. Beqarët do tërhiqen nga përvoja të reja dhe stimuluese që do të sjellin shumë njohje të reja.

Puna: Sot mund të përfundoni negociata të mira nëse punoni në tregti. Shumë avantazhe ekonomike.

Binjakët

Dashuria: Disa paranoja të buta në dashuri mund të zhduken nëse me gjysmën e ëmbël do të përdorni sinqeritetin që ju dallon. Nëse jeni gjithmonë të tensionuar dhe nervozë nuk do të përfundoni asgjë. Beqarët do jenë plot sharm dhe do tërheqin njohje të reja rreth vetes.

Puna: Mos hiqni sytë nga realiteti nëse nuk doni të keni tension me kolegët dhe eprorët. Në funksion të shpenzimeve të reja, përgatituni.

Gaforrja

Dashuria: Do të tregoheni ekselentë dhe plot sharm dhe do të rrëmbeni vëmendjen e partnerit tuaj. Qëndroni larg nga tundimet që po bien. Beqarët do bëjnë takime të reja dhe do të jenë të etur për ti bërë përshtypje sidomos atyre që duan aq shumë.

Puna: Në sektorin e punës Mërkuri dhe Venusi do të favorizojnë një mirëkuptim me kolegët dhe punëdhënësin.

Luani

Dashuria: Do të jetë një ditë e ngarkuar e karakterizuar nga një ngarkesë e fortë pasioni dhe sensualiteti. Kthimet e mundshme të dashurive të largëta por edhe flirtimet që do t’ju ​​ndalojnë të përqendroheni te partneri. Beqarët mund të përfitojnë nga kjo ditë për të përjetuar aventura emocionuese.

Puna: Mungesa e përqendrimit mund të rrezikojë rezultatin e disa projekteve në vazhdim.

Virgjëresha

Dashuria: Sot mund të lindin keqkuptime dhe ju mund të keni nevojë për një periudhë reflektimi mbi jetën e dashurisë. Zhgënjimet e dashurisë do t’ju lëndojnë shumë. Zemrat e vetmuara do të synojnë të gërshetojnë njohje të reja intriguese.

Puna: Pozicioni i mirë i Diellit ju lejon të shprehni mendimet tuaja në punë dhe të merrni pëlqime të favorshme.

Peshorja

Dashuria: Do të manifestoni ndjenjën tuaj për partnerin tuaj në një mënyrë të pazakontë dhe do preferoni të goditeni me surpriza të vogla sesa me kërcime dashurie. Udhëtime të favorizuara. Beqarët mund ta lënë veten të shkojnë në përvoja të reja dhe interesante.

Puna: Në punë do keni shumë për të bërë dhe nuk do ju mungojë forca për të filluar rrugë të reja. Financat e mira.

Akrepi

Dashuria: Venusi sot do të nxisë marrëveshje në marrëdhëniet e provuara dhe të testuara por edhe në ato të lindura kohët e fundit. Do të jeni shumë mirëkuptues dhe të kujdesshëm me të dashurin tuaj. Edhe për beqarët është një ditë pozitive, ideale për trajtimin e miqësive më të afërta.

Puna: Me Jupiterin në shenjë, edhe ambiciet më të forta mund të gjejnë një zgjidhje. Por kushtojini vëmendje investimeve.

Shigjetari

Dashuria: Sot do të motivoheni nga pasioni dhe euforia që do t’i bëjnë mirë marrëdhënies në çift. Shijoni këtë harmoni të çmuar dhe përfitoni nga ajo për të treguar ndjenjat tuaja të vërteta. Beqarët mund të kenë një sqarim për të bërë, veçanërisht me veten.

Puna: Do të keni zgjidhjen e duhur për të realizuar projektet tuaja. Jupiteri mbron sferën e punës dhe do t’i keni të mbuluara shpatullat.

Bricjapi

Dashuria: Në dashuri Venusi do të nxisë lidhjet në çift dhe do t’ju bëjë që të veproni më shumë me zemër sesa me mëndje. Jepini hapësirë ​​ndjenjave nëse doni të përjetoni momente të paharrueshme. Për beqarët mundësi dhe takime të reja do të hapin një fazë të re të jetës.

Puna: Me Marsin në shenjë do të zgjidhni lehtësisht mosmarrëveshjet me disa kolegë. Do të jeni më diplomatik dhe më pak agresiv.

Ujori

Dashuria: Do të ndjeni një dëshirë të fortë për romancë. Sot Hëna është pozitive dhe marrëdhëniet me të afërmit dhe miqtë do të favorizohen gjithashtu. Beqarët mund të afrohen me njerëzit që nuk i kanë parë për një kohë të gjatë.

Puna: Sfera profesionale është nën kontrollin e Saturnit që do t’ju drejtojë drejt suksesit që së shpejti do të arrijë.

Peshqit

Dashuria: Një krizë sentimentale do t’ju bëjë që të rishikoni historinë tuaj të tanishme. Një zhgënjim në familje mund të ju shkaktojë telashe, por gjithçka do të zgjidhet në mbrëmje. Beqarët do të duhet të veprojnë me vendosmëri nëse duan të fitojnë zemrën e një personi.

Puna: Sot ju mund të përdorni energjinë tuaj për të sjellë propozime të reja për ndryshime. Në funksion të ndryshimeve në vendndodhje ose punë.

(k.m./dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi horoskopi

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 11 Tetor 2019, 17:32

TIRANË- Aktorja e njohur Olta Gixhari, arrin të rrëmbejë vëmendjen në çdo moment.Së fundmi ajo ka postuar një foto në Instagram, ku shfaqet e veshur...

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve