LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ermal Meta na befason, pas suksesit të madh shkëputet nga muzika, ja arsyeja

24 Prill 2019, 08:19 Nga DOSJA
Ermal Meta na befason, pas suksesit të madh shkëputet nga muzika, ja

ITALI- Ermal Meta mori famë, që pas pjesmarrjes në Sanremo tre vite më parë ku doli dhe fitues i këtij edicioni të madh. Këngëtari i talentuar ka vendosur të mbajë koncertin e tij të fundit, në ditën e lindjes së tij, për ta përmbyllur këtë rrugëtim, për dy vitet e ardhshme.

Ai ka vendosur të bëjë një pushim dy-vjeçar, për t’u rikthyer më pas.

“Rrethi është mbyllur. Unë dua të falënderoj me gjithë zemrën time të gjithë ata që besuan në mua. Të gjithë ata që më mbështetën në këtë udhëtim të gjatë. Ka qenë e mrekullueshme, të humbnim dhe të rigjeheshim sërisht. Është vetëm fillimi, e di, dhe nuk mund të pres që të kthehem të të përqafoj me muzikë të re, por gjithmonë me të njëjtat sy, gjithmonë me të njëjtën zemër.”-ka shkruar Ermal Meta përkrah postimit të tij në Instagram.

 

 

 

Il cerchio si è chiuso. Voglio ringraziare con tutto il cuore tutti coloro che hanno creduto in me. Tutti coloro che mi hanno supportato in questo lungo percorso. È stato magnifico perdersi e ritrovarsi insieme. È solo l’inizio, lo so, e non vedo l’ora di ritornare per riabbracciarvi con nuova musica, ma sempre con gli stessi occhi, sempre con lo stesso cuore. Grazie alla mia super band, la mia famiglia in note. Grazie alla Mescal, la mia famiglia nelle intenzioni. Grazie a Valerio Soave, il mio super manager. Grazie ai GnuQuartet, nuovi amici adorati. Grazie a tutti i tecnici che hanno reso possibile questo cammino, hanno lavorato senza mai risparmiarsi. Vi devo molto. Grazie a Cristian per essere il mio amico testone e indispensabile. Grazie a Roberto Cardelli, sempre presente. Grazie alla Sony Music, Grazie alla Warner Chappell. Grazie a Mirco per aver messo in piedi il concerto al Forum per ben 2 volte. Grazie a Robbo di essersi prodigato per tutto il tour teatrale e per averci reso tutto più semplice. Grazie a Fabio Mercurio per il suo occhio sempre a fuoco. Grazie a Carlotta, Andrea, Rosa, Graziano, Claudia per le loro splendide foto. Grazie a tutti coloro che mi hanno dedicato il loro tempo venendo ai miei concerti, ascoltando la mia musica e scusatemi se mi sono dimenticato di qualcuno. La mente dimentica, ma io cuore no. Senza di voi non funziona. Con amore, Ermal

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic) on


(R.L/Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz ermal meta lë muzikën rikthehet pas dy vitesh ermal meta lë muzikën rikthehet pas dy vitesh

Sondazh

Poll

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel