LIVE UPDATES
Sport

EFL Cup: Man.City eliminohet nga West Ham, Liverpool e Tottenham në çerekfinale

27 Tetor 2021, 21:37 Nga DOSJA
EFL Cup: Man.City eliminohet nga West Ham, Liverpool e Tottenham në

ANGLI-Surprizë në raundin e 1/16-të të Efl Cup. Manchester City i Guardiolës i thotë lamtumirë kompeticionit i mundur 5-3 me penallti nga ëest Ham pas 0-0 në kohën e rregullt.Tottenham kalon me më shumë vështirësi se sa pritej, 1-0 me Burnley-n me një gol të Lucas Moura.

BURNLEY- TOTTENHAM 0-1

Tottenham rrëmben kalimin në çerekfinale duke mundur Burnley-n në Turf Moor. Spurs me rezerva në këtë ndeshje, por me golashënuesin Kane që drejtoi repartin sulmues, luftuan për të kapërcyer rezistencën e mbrojtjes kundërshtare, kompakte dhe vështirë të jepnin hapësirë. Në gjysmën e pjesës së dytë Pope bllokoi goditjen e Lo Celso nga një pozicion i mirë, më pas në minutën e 68-të Lucas Moura shënoi golin e fitores.

LEICESTER – BRIGHTON 6-4

Leicester vuan, por eliminon Brighton me penallti pas rezultatit 2-2 në kohën e rregullt. Dhelprat e gjetën rrugën e golit pas vetëm 6 minutash, kur një gabim i Steele ia bëri golin më të lehtë Barnes, i cili nuk gaboi. Miqtë barazuan me Webster në minutën e 48-të pjesës së parë, por dy minuta më vonë (gjithmonë në fraksionin e parë) Lookman shënoi 2-1.

Gabimet në mbrojtje nuk ia hoqën sigurinë Brighton-it, i cili arriti të barazonte me Mwepu. Rezultati 2-2 nuk ndryshoi deri në fund dhe dy skuadrat shkuan në penallti: Leicester shënoi katër golat e para, ndërsa Maupay dhe Mëepu gabuan duke dënuar Brighton.

PRESTON – LIVERPOOL 0-2
Minamino dhe Origi mjaftojnë për Liverpool-in në raundin tjetër të kupës kundër modestëve të Preston. Reds zhbllokuan ndeshjen vetëm në minutën e 62-të me Minaminon, megjithatë, ndeshja mbeti e hapur deri në minutën e 84′, kur Origi shënoi golin e dytë.

WEST HEM – MANCHESTER CITY 5-3 d. c. r.
Eliminimi më i bujshëm erdhi me disfatën e Manchester Cityt, që nga penalltitë u mundën ndaj West Ham me rezultatin 5-3.Cilësia e kundërshtarit nuk e lejoi Guardiolën të bënte diçka, pavarësisht se tekniku spanjoll kishte hedhur të gjithë formacionin. Nga pika e bardhë e penalltisë, londinezët nuk humbën asnjë goditje, ndërsa Manchester City gaboi me Foden, ndërsa në goditjen e pestë, Benrahma tradhëtoi skuadrën, zhgënjimi i parë për Guardiolën.

E.Ç (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport EFL CUP manchester city West Ham EFL CUP manchester city West Ham

Sondazh

Poll

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë