LIVE UPDATES
Sport

E ardhmja e Mbappè, Leonardo i zemëruar: “Real Madridi nuk është korrekt!”

25 Gusht 2021, 14:56 Nga DOSJA
E ardhmja e Mbappè, Leonardo i zemëruar: “Real Madridi nuk

FRANCE – E ardhmja e Kylian Mbappè është tema e nxehtë e tregut të transferimeve dhe drejtori sportiv i Paris Saint-Germain, braziliani Leonardo është prononcuar për të. Në një intervistë të fundit per ‘RMC Sport’, ish-milanisti foli drejtpërdrejt për situatën, duke konfirmuar gatishmërinë e lojtarit për të lënë Parisin dhe Real Madridin për të nënshkruar me të:

“Ne nuk do të ndalojmë askënd. Nëse dikush dëshiron të shkojë dhe kushtet tona janë plotësuar, ne do të shohim. Por ne krijuam një ëndërr me lojtarët tanë këtë verë dhe nuk do të lejojmë, që dikush ta shkatërrojë atë, – shton ai.

Oferta konsiderohet shumë larg nga ajo që përfaqëson Kylian sot. Ne gjithashtu i detyrohemi një pjesë të këtyre parave edhe Monakos dhe ne besoj se propozimi nuk është i mjaftueshëm”.

Ditët e fundit duket se ‘los blancos’ kishin ofruar rreth 160 milionë euro për të tërhequr Mbappe. Oferta u refuzua nga PSG, me Leonardon, i cili i komentoi në mënyrë të ashpër modalitetet e Real Madridit:

“Për dy vjet, Real Madrid ka mbajtur një sjellje e jo korrekte, të paligjshme, duke kontaktuar mjedisin e tij, familjen e tij dhe ata që punojnë me Kylian. Eshtë e papranueshme të bësh një ofertë kur ata e dinë, se nuk është e mjaftueshme dhe nuk është korrekte ndaj nesh, – shton ai.

Prova është ajo strategji e bërjes së një oferte shtatë ditë nga përfundimi i tregut të transferimeve dhe një vit nga përfundimi i kontratës së lojtarit. Duket si një strategji për të treguar se keni provuar gjithçka”.

Leonardo përsërit me vendosmëri pozicionin e klubit: “Nuk ka plane për të folur përsëri me Real Madridin. Afati është 31 gushti në mesnatë. Tregu i transferimeve është i tillë, le të jemi të qartë: ne do ta mbajmë atë dhe do të përpiqemi të rinovojmë. Por ne nuk do ta lemë atë të largohet për më pak se sa kemi paguar, kur ende i detyrohemi para Monakos”.

Drejtori Leonardo i ka rinovuar planet e PSG-së edhe për asin francez: “Pozicioni ynë ka qenë gjithmonë ta mbajmë Kylian, ky ka qenë gjithmonë qëllimi ynë dhe është ende. Ne i bëmë dy oferta të mëdha Kylianit. Ne duam t’i tregojmë atij se ai është një lojtar i rëndësishëm, në qendër të projektit, por jo mbi projektin.”

B.T (Dosja.al)

 

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport braziliani leonardo drejtori sportiv i paris saint-germain ende i detyrohemi para monakos kylian mbappe real madridin braziliani leonardo drejtori sportiv i paris saint-germain ende i detyrohemi para monakos kylian mbappe real madridin

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE