Aktualitet

Dy tërmete shkundin Elbasanin, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë, magnituda rritet në 4.6 Rihter

Referuar agjensisë ESMC, tëmetet janë të shkallës 3.1 dhe 4.6 Rihter.
Featured image of article: Dy tërmete shkundin Elbasanin, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë, magnituda rritet në 4.6 Rihter Foto ilustruese

ELBASAN– Dy tërmete, me hapësirë disa minuta nga njëri-tjetri kanë lëkundur Elbasanin. Referuar agjensisë ESMC, tëmetet janë të shkallës 3.1 dhe 4.6 Rihter.

Të dhënat

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në qytete të tjera përfshirë Tiranën. Deri më tani nuk raportohet për dëme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dridhjet e tokës janë rikthyer në vend pasi edhe mëngjesin e djeshëm qyteti i Durrësit u lëkund nga një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment