LIVE UPDATES
Sport

Dusan Vlahovic, ëndrra “Juventus” një realitet në ditëlindjen e tij, sot 22 vjeç!

28 Janar 2022, 06:08 Nga DOSJA

ITALI – Ai është ‘hiti’ më i shtrenjtë në tregun italian dhe i treti më i shtrenjtë në Europë, në mesin e transfertave të dimrit. Në këto orë, Dushan Vlahovic do të bëhet lojtari më i ri i Juventusit, për një total prej 75 milionë eurosh, duke u larguar nga Fiorentina 4 vite pas zbarkimit të tij.

I veshur me ngjyrë vjollce në shkurt 2018 pas ardhjes nga Partizani i Beogradit për pak më pak se 2 milionë euro, sulmuesi serb fillimisht provoi lojërat dhe golat e Primaverës për të mbërritur shpejt te ekipi i parë.

Forca, fuqia, karakteri dhe një ritëm i jashtëzakonshëm para portës, i bindën bardhezinjtë të Torinos të bëjnë investimin, me gjithë respektin për Fiorentinën dhe përpjekjet e saj të panumërta për të rinovuar kontratën.

Debutimi në Serie A daton më 25 shtator 2018 dhe që nga ai moment kanë mbërritur ndeshjet sporadike, në një dualizëm fillestar me Kouame, qëndroi për muaj në stol me Iachinin, për të kaluar titullar me ardhjen e Cesare Prandellit.

Pjesa tjetër, më pas, u bë nga Vincenzo Italiano, me 17 gola në pjesën e parë të 2021/2022. Në total do të ketë 44 gola në 98 ndeshje, shifra që e çuan Juventusin të bëjë gjithçka për të në janar. Sot, Dushan Vlahovic ka ditëlindjen, mbush 22 vjeç.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport aksionet e juventusit dushan vlahovic larguar nga fiorentina lojtari më i ri i juventusit për dushan vlahovic aksionet e juventusit dushan vlahovic larguar nga fiorentina lojtari më i ri i juventusit për dushan vlahovic

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster