LIVE UPDATES
Sport

Gurabardhi: “Kontrolli për lejen e ndërtimit pas pesë vitesh, i çuditshëm”…

27 Janar 2022, 14:53 Nga DOSJA
Gurabardhi: “Kontrolli për lejen e ndërtimit pas pesë

TIRANE Hasan Gurabardhi, adminstrator në selinë e re të Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur para medieve për kontrollin e befasishëm të Inspektorëve të Ndërtimit të Bashkisë. Sipas tij, duket e pakuptimtë që të motivohet kontrolli me lejen e ndërtimit, kur ky objekt ka nisur që në vitin 2017.

“Sot, ishin dy inspektorë nga IMT për të kontrolluar dokumentacionin e lejes së ndërtimit të shtëpisë së futbollit, ku përfshihen zyrat e Federatës dhe dy ministadiumet, fizioterapia dhe fushat që janë duke përfunduar. Duket e çuditshme pse erdhën sot, kur leja është dhënë në 2017 dhe në këtë kohë ka nisur ndërtimi, nuk kanë ardhur asnjëherë për këtë kontroll.

Ne u vumë në dispozicion lejen e ndërtimit, të KRTRSH-së, të KRT-së, i kontrolluan dhe kërkuan hartën. Kontaktova personalisht me kompaninë Eurocol, përfaqësuesit e së cilës erdhën menjëherë. Ata thanë se duhet ta tërheqin dokumentacionin në arkivë. Nuk mundën ta siguronin sot, do ta sjellin ditën e hënë. Do të mundohemi edhe nesër ta sigurojmë këtë dokumentacion që kërkojnë, por kuptohet që i gjithë ky ndërtim, që është bukuri e Tiranës, është me leje, ka nisur pesë vjet më parë. U habitëm pse vijnë në këtë ditë”.

Mendoni se është kontroll i qëllimshëm?

“Normalisht që po, pse vijnë sot”.

Motivacioni?

“Leja e ndërtimit”.

A i disponon vetë Bashkia e Tiranës këto dokumente?

“I kanë ata, pa diskutim. Si është ndërtuar kjo, pa lejen e Bashkisë?”

Si e shpjegoni këtë kontroll, është formë presioni?

“Nuk di, këta çunat u sollën në mënyrë korrekte, u raportuan të vetëve. Ne i sqaruam, erdhën edhe të Eurocol-it, nesër ose ditën e hënë do t’i kenë letrat. Ditën e hënë janë këtu prapë”.

Ishit lajmëruar më herët për këtë kontroll?

“Jo, jo”.

Keni komunikuar me zotin Duka?

“Jo. Unë jam administrator i shtëpisë së futbollit, përgjegjës i mirëmbajtjes dhe shërbimeve. Ata thanë se ju kishin lajmëruar dy javë më parë… Nuk kanë caktuar ditë. Ata kanë qenë para një muaji, jo para dy javës, nuk kanë hyrë në detaje”.

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport adminstrator në selinë e re të federatës shqiptare të futbollit asambleja e pergjithshme e jashtezakonshme e fshf-se drejtori i komunikimit në fshf hasan gurabardhi inspektorëve të ndërtimit të bashkisë adminstrator në selinë e re të federatës shqiptare të futbollit asambleja e pergjithshme e jashtezakonshme e fshf-se drejtori i komunikimit në fshf hasan gurabardhi inspektorëve të ndërtimit të bashkisë

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët