LIVE UPDATES
Art&Argëtim

21 Shkurt 2020, 10:15 Nga DOSJA

SHBA– Një 25-vjeçare jeton akoma sot në këtë moshë madhore si një foshnjë që duhet të mbajë pelena, jeton në çerdhen e saj dhe harxhon rreth 300 dollarë në muaj për pampersat që fakt paguhen nga fansat e saj në internet.

Ajo jeton si një fëmijë i rritur me kohë të plotë, ka zbuluar se harxhon 300 dollarë në muaj për pelena dhe ka çerdhen e saj të plotë me një krevat fëmijësh.

Paigey, një 25-vjeçare nga Bregu Lindor i Amerikës, ka llogarinë e saj në internet që i përshtatet anëtarëve të komunitetit për “fëmijë të rritur”, dhe 426 sponsor të tjerë me pagesë që e ndihmojnë në financimin e shpenzimeve të larta për jetën e saj të pazakontë.

Çdo ditë e saj nis duke u zgjuar nga një krevat fëmijësh, dhe pas ndërrimit të pelenës në mëngjes, ajo e kalon kohën e saj duke luajtur me lodra dhe duke krijuar postime në internet për ndjekësit e saj.

Unë gjithmonë kam mbledhur lodra dhe kam një sens humori sikur të isha e vogël, kështu që të gjithë miqtë dhe familjarët e mi kanë qenë shumë pro zgjedhjes sime ka thënë ajo.

Pajgey tha që sapo arriti në një moshë madhore, ajo nisi të kërkonte në internet për të parë nëse kishte të tjerë me interes të ngjashëm dhe gjeti një komunitet me shumë njerëz që bënin një jetë të njëjtë siç ajo donte.

Qëllimi i saj ka qenë gjithmonë të normalizojë stilin e jetës, pasi ajo nisi këtë lloj jete në maj të vitit 2018. Me këtë mënyrë jetese, 25 –vjeçarja ka thënë se mbështet edhe të tjerë që duan të bëjnë një jetë të tillë, gjithashtu ajo shtoi se është një formë e mirë për të fituar shumë para.

“Një nga ndjenjat më të spikatura që njerëzit kanë është turpi, kështu që vendosa të dal në publik. Kam krijuar llogarinë time në YouTube edhe një faqe në internet. Gjithçka ka të bëjë me atë se si ta jetoni jetën tuaj më të mirë për fëmijë të rritur. Ne na pëlqen të luajmë me lodra. Ne jemi njerëz që sjellim gëzim nga gjërat që kemi bërë si fëmijë të vegjël. Më pëlqen të luaj me kafshët e mia prej pellushi.” –është shprehur 25-vjeçarja.

Pavarësisht kritikave apo ironive që i bëhen, Paigey ka marrë një përgjigje jashtëzakonisht pozitive nga numri i lartë i ndjekësve të saj në internet.

Burimi: Dailymail 

A.C/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

kuriozitete kuriozitete 25-vjeçarja paigey shba 25-vjeçarja paigey shba

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE