LIVE UPDATES
Sport

Dortmund përballë Besiktasit, Rose: “Duam të bëjmë histori, jemi gati”

15 Shtator 2021, 10:06 Nga DOSJA
Dortmund përballë Besiktasit, Rose: “Duam të

TURQI – Marco Rose, trajneri i Borussia Dortmund, ka folur në prag të ndeshjes kundër Besiktas: “Do të jetë një ndeshje e vështirë dhe e ekuilibruar. Jam i sigurt se do të jetë emocionuese. Besiktas luan shumë agresivisht në mbrojtje dhe është i fortë përpara, por ne jemi përgatitur për këtë. Ne do të luajmë hapur, jemi të sigurt dhe do të luajmë një ndeshje të denjë për Champions League.

Skuadra është e vendosur; e kemi filluar mirë kampionatin dhe shpresojmë ta fillojmë mirë edhe Champions League. Shpresojmë të bëjmë histori. Ne jemi të përgatitur dhe e dimë se do të luajmë në një nga stadiumet më të zhurmshëm në Europë. Kjo na motivon dhe ne duhet ta përdorim atë pozitivisht”.

Rritja e Haaland? “Erling është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe ka potencial të madh. Ai është i ri dhe ende mund të fitojë më shumë përvojë në këtë nivel.”

Ndeshja Besiktas-Borussia Dortmund do të luhet sot, në orën 18:45 në stadiumin “Vodafon Park” të Stambollit. Ajo ështe e vlefshme për grupin “C”, ku bëjnë pjesë edhe Ajax dhe Sporting.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport besiktas borussia dortmund marco rose besiktas borussia dortmund marco rose

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën