Dikur

Dokumentet/ Emrat e ushtarëve të diktaturës që u kapën në marrëdhënie homoseksuale, u tentua edhe me poetin Arben Duka

Mjafton një dokument i tillë për t’ia nxjerrë kallajin rrenave të propagandës moniste, madje edhe propagandës majtiste në pluralzëm për oficerët trima patriotë besnikë të partisë e mësimëve të Sh. Enver. Ka dhjetra dokumente të tjera, që hedhin dritë mbi veset dhe perversitetet, që masivisht kishin prekur trupën e oficerëve të Ushtrisë Popullore të Dullës, Komandantit legjendar.
Featured image of article: Dokumentet/ Emrat e ushtarëve të diktaturës që u kapën në marrëdhënie homoseksuale, u tentua edhe me poetin Arben Duka Dokumentet e publikuara nga Gjergji Thanasi

Një nga mitet e rrema të socializmit shqiptar është edhe glorifikimi fals i Ushtrisë Popullore dhe trupës së oficerëve të saj. Nga burimet arkivore del se në rrjeshtat e oficerëve të ushtrisë së Dullës gjendeshin jo pak oficerë me vese duke filluar nga pederastia te rryshfetllëku. Është bërë publik me kohë dokumenti për atë komisarin e baterisë së topave obuz 122 mm, që si pederast pasiv i mori mbarë ushtarët e kapterrët e baterisë së vet.

Në një tjetër dokument, të gushtit 1978 me firmën e zv/ministrit të brendshëm Fecorr Shehu (Shiko faksimilet e informacionit të Fecorr Shehut) përmenden emrat e 14 oficerëve dhe studentëve të Shkollës së Bashkuar të Oficerëve “Enver Hoxha” të përfshirë në episode pederastie dhe rryshfeti. Lexuesit të konsultojnë faksimilet e shkresës së Fecorr Shehut për më shumë hollësi.

Oficerë e studentë oficerë (kadetë) të përfshirë në pederasti 5 copë

Andon Kalam Kote
Luan Zihni Xhuli
Xhavit Blloku

Marrëdhënie pederastie të mbetura në tentativë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Arben Duka
Bardhyl Cani
Për koincidencë 2 nga 5 emrat e mësipërm aktualisht janë poetë!!!!!! Me sa duket pederastia shërbeka edhe për stimulimin e muzës së poezisë!!!!!!

Të përfshirë në dhënie e marrje rryshfeti rezultojnë oficerët:

Kol Dedaj (student ushtarak)
Pandeli Papuci (student ushatarak)
Luigj Qoshku (student ushatarak)
Myrteza Karaji (oficer)
Cerciz Avdia (Kapterr)
Todi Liko (oficer)
Gëzim Sadikaj (oficer)
Servet Banaj (oficer)
Servet Cara (oficer)

Mjafton një dokument i tillë për t’ia nxjerrë kallajin rrenave të propagandës moniste, madje edhe propagandës majtiste në pluralzëm për oficerët trima patriotë besnikë të partisë e mësimëve të Sh. Enver. Ka dhjetra dokumente të tjera, që hedhin dritë mbi veset dhe perversitetet, që masivisht kishin prekur trupën e oficerëve të Ushtrisë Popullore të Dullës, Komandantit legjendar. Është për të qeshur e për të qarë, kur Andon Kote oficer madhor me detyrë zv/drejtor i Drejtorisë së Kuadrit në Ministrinë e Brendshme merrte rryshfet edhe 50 lekë nga oficeri Todi Liko. Me kursin zyrtar të kohës 50 lekë ishin barazi me 7 dollarë dhe 2 centë, ndërsa me kursin e tregut të zi rreth 4 dollarë. Kur një alamet oficeri madhor shitej për 50 lekë rryshfet (7 dollarë) ose edhe për 200 lekë rryshfet (gati 29 dollarë), a do ta tradhtonte ai partinë dhe mësimet e Sh. Enver, nëse CIA amerikane do t’i jepte rryshfet 70 dollarë apo shumën marramendëse prej 280 dollarësh (rryshfeti 1000 lekë të reja), dmth 10 fishin e rryshfetit, që merrte nga vartësit e vet?!??!?!?! Këta farë oficerësh pederastë dhe, që shiteshin për 5 lekë do na e mbronin Atdheun socialist duke luftuar trimërisht deri në pikën e fundit të gjakut (të b….) kundra imperialistëve amerikanë, socialimperialistëve sovjetoikë dhe këlyshëve të tyre!

Ndoshta mund të jetë koincidencë, por është fakt që nga Dulla te oficerët e mësipërm e deri te ministrat e deputetët rilindas të Edvinit marëdhëniet e pederasitisë janë bashkudhëtare me të majtën shqiptare, kuptohet edhe rryshfeti, që sot është në përmasa miliona e miliona dollarësh. Personalisht për mua është një enigmë e madhe pse e djathta e z. Basha po përpiqet me ngulm, që ta konkurojë Rilindjen e Ramës dhe 99 pederastët e lezbiket e MJAFT-it duke katapultuar në poste të larta në PD pederastë deklare si puna e këtij oficerit madhor të Dullës. Pederastë, që madje bashkëjetojnë thuajse haptas me djem VIP-ash të së majtës shqiptare! Marrë nga Gazeta Impakt

Shto Koment