LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Do zbuloni disa truke, qëndroni të qetë përballë stresit! Parashikimi i horoskopit

28 Tetor 2021, 05:02 Nga DOSJA
Do zbuloni disa truke, qëndroni të qetë përballë

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Këtë mesjavë 28, do të jeni më kërkues dhe më konciz, por mos harroni të menaxhoni edhe raportet me të tjerët. Stres i papritur ka të ngjarë t’ju përfshijë, qëndroni të qetë dhe shihni prioritetet tuaja. Megjithatë mbani mend se kur secili qëndroni në llogoren e tij, kjo nuk do t’ju çojë askund.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Atmosfera e kësaj të enjteje do të jetë konstruktive dhe shpërblyese në lidhje me marrëdhëniet personale dhe fati do ju lejojë të krijoni kontakte të reja. Po humbisni shumë kohë në çështje të parëndësishme, gjë që është rraskapitëse, ndaj merruni me gjëra që i japin vlerë gjërave tuaja.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Për këtë ditë të enjte do të merrni rezultatet pozitive të diçkaje që ka nisur katër javë më parë. Jeni gati të përballeni me gjithçka dhe do të jeni në gjendje ta bëni pa vështirësi!

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Fati pritet që të jetë me ju në veprimet që do të ndërmerrni. Është koha të mendoni për një investim financiar dhe të riorganizoni bilancin tuaj.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Jeni gati të zbuloni disa truke që jua bëjnë jetën më të lehtë me njerëzit që ju rrethojnë. Qëndroni besnikë ndaj vetes pa u tërhequr nga bindja që keni! Lind pyetja ndërkohë, në punë, a po e përdorni energjinë tuaj pa e kuptuar? Kijeni parasysh këtë edhe pse niveli juaj energjik është mjaft i lartë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Këtë të enjte 28 do të jeni më rehat në shoqëri dhe është koha për të kuruar marrëdhëniet tuaja sentimentale në mënyrën e duhur. Duhet të kujdeseni për veten për të kompensuar periudhat e neglizhencës.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Qasja juaj joformale do t’ju lejojë të kapërceni shqetësimet dhe të shmangni pengesat. Shfrytëzojeni rastin për të braktisur disa zakone që bazohen në pritshmëri të rreme.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Një humor i mirë do të mbizotërojë dhe ju do të jeni të disponueshëm për të qenë të hapur ndaj atyre që ju rrethojnë. Jepini vetes pak kohë pushimi, pasi nuk kujdeseni mjaftueshëm për trupin tuaj.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Do ​​ta perceptoni çdo gjë si sfidë këtë të enjte. Vërtet mendoni se është gjë e mirë dhe vallë a ia vlen? Energjia që keni është një mall i çmuar, mos e shpërdoroni për një gjë të vogël, por ruajeni për gjërat që kanë rëndësi.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
I ndryshueshëm dhe gjithnjë në ndryshim, disponibiliteti juaj pasqyron rezervën tuaj të brendshme. Jeni më të ndjeshëm ndaj harxhimit të energjisë sepse nuk ka shenja se do të gjeni një ekuilibër.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Lidhjet tuaja me më të rinj në moshë do t’ju sjellin gëzim. Çlironi veten nga dyshimet e panevojshme. Nga ana e shëndetit, po dëgjoni më shumë trupin tuaj dhe kjo do ta bëjë më të lehtë ruajtjen e ekuilibrit.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Kthjelltësia juaj do të jetë shumë e dobishme për ju, ndaj mos hezitoni të shprehni mendimin, sepse jeni me këmbë në tokë. Do ta keni të lehtë të përballoni dhe punën mendore.

(a.b)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi ditor parashikimi i horoskopit 28 tetor 2021 horoskopi ditor parashikimi i horoskopit 28 tetor 2021

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 27 Tetor 2021, 11:39

Debati me Semin, Fifi: Mu duk vetja si psikopate

TIRANË– Fifi dhe Monika vendosën të vinin në lojë banorët e tjerë të Big Brother, duke pretenduar se ishin zënë me njëra tjetrën. Fifi filloi të mban...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra