LIVE UPDATES
Sport

“Do të udhëtojë me biçikletë nga Peshkopia në Tiranë”, tifozi 77-vjeçar dibran më pasionanti i kohërave

23 Shtator 2019, 12:07 Nga DOSJA
“Do të udhëtojë me biçikletë nga Peshkopia

PESHKOPI- Atli Kuçka, 77- vjeçari nga qyteti i Peshkopisë mund të konsiderohet si tifozi më pasionant i kohrave. Ai tregon se ka ndjekur që në vogli ekipin e futbollit dibran të Korabit, ndërsa ende vijon të mbështesë ekipin e tij të zemrës.

Kudo te ekipi i Korabit ka udhëtuar në transfertat ai ka ndjekur nga pas, madje në ndonjë ndeshje kur skuadra e tij, ka dalë nga fusha e lojës me humbje, 77-vjeçari ka qetësuar futbollistët dhe stafin e pankinës. Nëse do e pyesim Atliun për drejtuesit e ekipit, ai nuk do të gabojë duke i renditur të gjitha ata që kanë kontribuar për futbollin dibran.

Të gjithë e duan njeriun e futbollit të qytetit verilindor, është njeri shumë i dashur, i respektuar, dhe ajo çka është e rëndësishme Atliun e karakterizon pasioni për futbollin. Atë do të shohësh të shoqëruar me tërë grupmoshat, ndërsa për djemtë e futbollit ai gjithnjë dhuron emocione pozitive, madje pasi përfundon ndeshja atë do ta shohësh të futet ne fushën e lojës, duke përshendetur tërë futollistët, dhe hera herës shtron koktejl.

Atliu dhe një pjesë e fisit të tij kanë dhuruar tokën në stadiumin ku ndodhet edhe sot, gjatë bisedës me njeriun e fuqishëm të futbollit në Peshkopi, ai tregon se gjysma e pjesës së stadiumit të Korabit ndodhet në pronën tonë, dhe asnjëhere nuk është dyzuar për këtë dhuratë për futbollin e qytetit të tij.

Disa vite më parë gjatë një stërvitje ai ka shtuar se ka përgatitur një nga bagëtitë për t’ia dhuruar futbollistëve dhe stafit teknik.

“Nëse do kalonin në kategorinë superiore. Ishte dëshira ime e madhe të shihja Korabin në Superiore, por kjo nuk zgjati më shumë se një sezon futbollistik.U dëshpërova shumë nga zbrotja sërish në kategorinë e parë të skuadrës time. Por besoj se këtë sezon futbollistik, ekipi do të tregojë vullnet të fortë për të kapur elitën.”- ka thënë më tej 77-vjeçari.

“Unë do të udhëtojë me biçikletë nga Peshkopia deri në kryeqytet të ndjek ndeshjet e ekipit, në kohën e përfundimit të rrugës së Arbërit,”- kështu ka përfunduar prononcimin e tij Atli Kuçka dibrani me virtyte të larta njerëzore dhe pasionanti i futbollit.

(A.C/Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport 77- vjeçari dibran atli kuçka korabi peshkopi 77- vjeçari dibran atli kuçka korabi peshkopi

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS