LIVE UPDATES
Sport

Dëmtimi është lënë pas, Roma gati të mbyllë dyert për Zaniolon: rinovimi në horizont

26 Janar 2022, 12:22 Nga DOSJA
Dëmtimi është lënë pas, Roma gati të mbyllë

ITALI – Dikush madje kishte filluar ta vinte në dyshim vlerën e tij. Mirëpo Nicolò Zaniolo, me dy ndeshje ndaj Lecces dhe Empolit, tregoi se rruga e tij drejt rikuperimit (përfshirë atë mendore) është pothuajse e përfunduar. Tani përpara tij është e ardhmja me Romën në horizont, rinovimi i kontratës dhe dëshira për në “Katarin 2022” me kombëtaren.

Pas merkatos së janarit, Tiago Pinto do të merret me çështjen e rinovimeve të ndryshme të kontratave. Në shqyrtim janë ato të Veretout, Mancini, Cristante.

Dhe Zaniolo, në fakt, të gjitha skadon në qershor 2024. Roma dëshiron të vendosë në ‘kutinë e akullit’ një nga talentet e tyre më të mirë, Zaniolon, që prej kohësh po pret një rinovim që i ishte premtuar disa herë.

Padyshim që do të punojmë për një kontratë të gjatë, me siguri që skadon në vitin 2027. Prandaj, një pesëvjeçare, ku Nicolò duhet të bëhet lojtari i tretë më i paguar në Romë, pas Pellegrinit (i cili ka rreth 5 milionë) dhe Abrahamit (4.5, por ka një seri të tërë bonusesh që mund ta çojnë anglezin në gati 6 milionë).

Zaniolo, nga ana tjetër, aktualisht fiton rreth 2.5 milionë euro (përfshirë bonuset). Roma sigurisht që do t’i japë atij një kontratë më të lartë, duke pasur parasysh edhe ‘grabitqarët’ e shumtë nëpër Europë. Në fund, me gjasa, mesfushorit mund t’i ofrohen rreth 3.5 milionë euro plus bonuse, me Zaniolon që duhet të vazhdojë të fitojë pak a shumë 4 milionë euro në vit.

Në fund të fundit, në Trigoria, të gjithë janë të bindur, se ata mund të jetë çifti sulmues i Romës për shumë vite. Për shkak se Abrahami dhe Zaniolo integrohen mirë, ata e kërkojnë dhe gjejnë njëri-tjetrin.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport arrestohet roman protasevich nicolò zaniolo verdhekuqtë duan të hakmerren verdhekuqtë e romës arrestohet roman protasevich nicolò zaniolo verdhekuqtë duan të hakmerren verdhekuqtë e romës

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave