LIVE UPDATES
Bota

“Dashuria ime, ata nuk kishin guximin tënd”/ Miqtë dhe të njohurit i japin lamtumirën Tassos Berdesis përmes rrjeteve s

31 Maj 2021, 20:47 Nga DOSJA
“Dashuria ime, ata nuk kishin guximin tënd”/ Miqtë dhe

GREQI- Miq dhe familjarë të boksiderit të vrarë, Tassos Berdesis ditën e sotme në Greqi i kanë dhënë atij lamtumirën me anë të disa postimeve në rrjetet sociale. Protothema, ka mbledhur disa nga dedikimet që të afërm dhe familjarë i kanë bërë 39-vjeçarit, i cili u qellua për vdekje ditën e sotme.

“Ishte një luftë, e të gjithë atyre që shkuan në luftë, për të thënë do të vdes. Një person i vdekur kurrë nuk ka frikë të vdesë, gjithçka që kam frikë është Zoti” shkroi një e afërme e boksierit .

Ndërsa në një postim një e afërme tjetër e boksierit 39-vjeçar shkruan:

Dashuria ime, ata nuk mund të përballeshin me ty personalisht, ata nuk kishin guximin tënd, ylli im, engjëlli im. Policia e di se kush janë dhe do ti gjëjnë ata. Dua te besoj ne drejtesi qe ata do t’i gjejnë atë per te qetesuar shpirtin tënd.

Një tjetër mik i Tassos Berdesis shkroi:

“Udhëtim të mbarë shoku Tasso! Një luftëtar për një jetë kundër individëve frikacakë … Parajsë e mirë … Edhe një herë ëndrrat tuaja u vodhën … Ai ishte që preu ëndrrën. Për ata prej jush që nuk e dinë, dëgjoni zërin e tij dhe besoni në të vërtetën brenda jush … Parajsa e mirë.

Organizatorja e lojrave “Pa Kufij” Giorgia Bitakou shkroi:

“Në vitin 2012 unë zbrita në Patras për herë të parë në “Pa Kufij”, ti erdhe dhe më gjete një pasdite në një restorant ku haja vetëm. Unë pashë një pamje të qitjes për boks dhe një yll mbi kokën tuaj që dyshoj nëse e keni kuptuar ndonjëherë vetë këtë yll! Unë ju vura emrin “Ëndrra të Vjedhura” dhe ne filluam një udhëtim të përbashkët, duke vendosur boksin për herë të parë në një ngjarje profesionale, ne kemi organizuar ekipin tënd për të punuar në mënyrë profesionale. Që nga viti 2014 ne kurrë nuk kemi folur ose garuar përsëri në një ngjarje dhe arsyet nuk kanë rëndësi tani. Një nga talentet më të mëdha humbi kot. Unë ju thashë të dilni siç u them gjithnjë talentëve të mëdhenj. Ky vend nuk llogarit sportet, artin, shkencën …. Fatkeqësisht ju nuk i dëgjuat ato që thashë. Unë isha dhe mbetem shumë e zemëruar me ju sepse keni humbur plotësisht dhe me ju, kanë humbur kaq shumë dhurata që Zoti ju kishte dhënë! Zoti ju faltë.

LAJMI KRYESOR: Athina tronditet sërish! Vritet brenda makinës së tij ish-boksieri, autorët të huaj, Policia: Larje hesapesh (E shkuara problematike)

(I.A/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

rajoni rajoni vritet tassos berdesis vritet tassos berdesis

Sondazh

Poll
Bota 31 Maj 2021, 17:48

GREQI– Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja nga grupi që dyshohet të ketë marrë pjesë në ekzekutimin e shqiptarit, Aristides Pappas, ngjarje e ndodhur një ...

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!