LIVE UPDATES
Aktualitet

VD-Daja e 3-vjeçarit: Vendi ku na thanë se u mbyt ishte 65 cm, fëmija ishte 80 cm

10 Janar 2022, 09:31 Nga DOSJA
VD-Daja e 3-vjeçarit: Vendi ku na thanë se u mbyt ishte 65 cm,

FIER – Daja i 3-vjeçarit që humbi jetën tragjikisht në kopshtin privat ku shkonte në qytetin e Fierit, u shpreh se nuk ka asnjë mundësi që në vendin ku pronarët e kopshtit pretendojnë se i është mbytur fëmija është 65 centimetra e lartë, ndërsa 3-vjeçari ishte 80-90 cm.

Ai kërkoi nga mediat që të shkojnë edhe vetë të shikojnë vendin e ngjarjes dhe në rast se vërtetohet hipoteza e pronarëve të kopshtit, ai u shpreh se do të jetë i parë nga familjarët që do të ulet në gjunjë dhe do kërkojë falje për gjithçka akuzojnë.


 “Kjo gjë që na ndodhi ne, të mos i ndodhë askujt. E çuam fëmijën të gjallë në kopësht me fëmijët e tjerë dhe na marrin në telefon dhe na thonë që fëmija ka vdekur. Si ka kundësi të mbytet fëmija në një lartësi vetëm 65 centimetra, kur fëmija jonë ishte 80-90 cm i gjatë. Ndaj u kërkoj mediave që të shkojnë dhe të verifikojnë gjithçka. Shkoni shikojeni vetë vendin e ngjarjes dhe nëse vërtetohet e kundërta e kësaj që them unë, jam unë i pari që do ulen në gjunjë dhe do kërkoj falje. Na morën dje dhe na thanë që hajdeni shikoni vendin e ngjarjes dhe u gëzuam, por kur vajtëm atje, nuk zgjidhëm dhe as morëm vesh asgjë. Ndaj ju lutem ju kërkoj që të merrni masa dhe të zbuloni këtë tragjedi që na ka ndodhur.”, është shprehur daja e 3-vjeçarit, Durim Kaja.

LAJMI KRYESOR: Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, familjarët protestë para Prokurorisë:Të zbardhet ngarja

(e.h/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet familjaret proteste te prokuroria vdes 3 vjecari ne fier familjaret proteste te prokuroria vdes 3 vjecari ne fier

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive