LIVE UPDATES
Sport

Covid-19 prek Lokomotivën, izolohet skuadra

18 Tetor 2020, 13:38 Nga DOSJA
Covid-19 prek Lokomotivën, izolohet skuadra

ZAGREB – Ndërkohë që po lemë pas vjeshtën dhe i afrohemi dimrit, në mjediset rrotull, por edhe jashtë, gjithnjë e më tepër po përflitet për një valë të dytë të koronavirusit, i cili nuk po njeh kufij dhe nuk ka të preferuar. Mësohet se virusi i mallkuar ka kapluar edhe klubin e Lokomotiva Zagrebit në Kroaci, apo ndryshe siç kemi nisur ta quajmë, klubin e futbollistëve shqiptarë.

Vetë kroatët raportojnë se dy lojtarë, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, janë infektuar dhe ndodhen në izolim. Ndërkohë, edhe pesë të tjerë, kanë shfaqur simptoma tipike të infektimit me Covid-19 dhe presin përgjigjet e testeve.

Te skuadra Lokomotiva e Zagrebit bëjnë pjesë, jo pak, por plot shtatë futbollistë shqiptarë (Tuci, Tahiraj, Ibishi, Kallaku, Çokaj, Mersinaj, Maliqi), të cilët shpresojmë që mos jetë asnjëri prej tyre i infektuar dhe të gëzojnë shëndet të plotë.

Lokomotiva Zagreb sot luante do të ndaj Osijekut, për javën e tetë të kampionatit kroat. Por kjo ndeshje nuk do të luhet deri në njoftimin e dytë të epidemiologëve. Deri atëherë i gjithë ekipi do të jetë i izoluar, si masë për të shmangur përhapjen e virusit të rrezikshëm.

B.T (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport “portokallia” a.l akuzat për prostitucion cokaj covid-19 ibishi kampionati kroat kroacia lokomotiva zagreb mersinaj osijek tahiraj “portokallia” a.l akuzat për prostitucion cokaj covid-19 ibishi kampionati kroat kroacia lokomotiva zagreb mersinaj osijek tahiraj

Sondazh

Poll
Sport 17 Tetor 2020, 20:13

Superiorja, miqësore në vend të kampionatit

Ndërsa këtë javë pritej të luheshin ndeshjet e javës së 6-të, bojkoti i Ligës Profesioniste, edhe këtë fundjavë do të vazhdojë. Skuadrat e kategorisë Superiore,...

Sport 17 Tetor 2020, 19:38

Karabeci pretendon 100 mln. lekë nga Tirana

TIRANE – Dhoma e Zgjidhjes së Konflikteve pranë FSHF-së është një ndër komisionet më të zëna me punë, thuajse gjatë gjithë vitit. Janë bërë të modës rastet, mad...

Sport 17 Tetor 2020, 17:18

Zyrtare, Muçi edhe një vit bardheblu

TIRANE – Më në fund është zgjidhur edhe telenovela e Ernest Muçit te Tirana. Skuadra bardheblu me sa duket ka arritur ta bindë talentin e saj të sulmit p...

Sport 17 Tetor 2020, 16:56

Video/ Milano është kuqezi, vendos Ibrahimoviç

ITALI – Ashtu siç parashikohej, ka qenë spektakolar që në fillim derbi i Madonninës, mes Interit dhe Milanit. Kuqezinjtë të udhëhequr nga Ibrahimovi&cced...

Sport 17 Tetor 2020, 14:46

Superliga nis javën e ardhshme?

TIRANE – Edhe pse ende nuk ka një njoftim zyrtar, ulja në tryeze e drejtuesve të Ligës Profesioniste dhe përfaqësuesve të Ministrisë së Financave, është një she...

Sport 17 Tetor 2020, 15:07

Napoli shkatërron Atalantën, 4-1

ITALI – Napoli ka treguar një formë të shkëlqyer në këtë javë të Serisë A, ku shkatërrroi 4-1 Atalantën në shtëpinë e tij. Dopieta e Lozanos në minutat 23...

Sport 17 Tetor 2020, 14:32

Nuk ka fitues në derbin e Liverpulit…

ANGLI – Ka qenë një derbi me shumë emocione në Premier League, mes Evertonit dhe Liverpulit. Ka patur gjithçka brenda këtyre 90 minutave në këtë takim, p...

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan