LIVE UPDATES
Bota

Thuhet se princ William është i ftohtë si "çeliku" por gjesti i tij ndaj Kate preku zemrat e britanikëve

Princi dhe Princesha e Uellsit i bënë homazhe Lartësisë së Saj në një ceremoni në Londër dhe William në një moment vuri dorën në kurrizin e gruas së tij, e cila tregoi respektin e saj për Elizabeth II me një përkulje.

15 Shtator 2022, 15:14 Nga d.a.
Thuhet se princ William është i ftohtë si
Kate dhe William

BRITANI- Teksa ndodheshin në Westminster Abbey në Londër, ku u transferua dje arkivoli me trupin e mbretëreshës Elizabeth II, Princi i Uellsit ngushëlloi gruan e tij Kate Middleton në momente jo të lehta.

Princi dhe Princesha e Uellsit i bënë homazhe Lartësisë së Saj në një ceremoni në Londër dhe William në një moment vuri dorën në kurrizin e gruas së tij, e cila tregoi respektin e saj për Elizabeth II me një përkulje.

Gjesti prekës i Princit të Uellsit shkaktoi reagime të mëdha, kjo edhe pasi pas vdekjes së gjyshes së tij, William mori rolin e bashkimit të familjes së tij duke ftuar vëllain e tij Harry dhe gruan e tij Meghan Markle për gati një javë për t'u bashkuar me të dhe Kate në Windsor për të falënderuar admiruesit e Elizabeth II që për ditë të tëra lanë lule dhe mesazhe jashtë kalasë.

Megjithatë, ajo që i shqetësoi disa ishte qëndrimi i William dhe fakti që ai dhe Kate, ndryshe nga Harry dhe Meghan, nuk u kapën për dore, edhe pse kjo është çështje protokolli. Uilliami, u cilësua "i ftohtë si çeliku", por në të vërtetë i përkushtuar ndaj protokollit dhe traditës.

Kujtojmë se Princi William dhe Princi Harry ishin pjesë e procesionit që shoqëroi transferimin e arkivolit të Elizabeth II nga Buckingham Palace në Westminster Hall. Kate nuk iu bashkua procesionit, por shkoi në Pallatin e Westminsterit me makinë, e ulur pranë Camilla, bashkëshortes së mbretit. Ata u pasuan nga një automjet tjetër që mbante Dukeshën e Sussex dhe Konteshën e Wessex.

Mbreti Charles III eci në linjë me vëllezërit e motrat e tij, Princesha Anne, Princi Andrew dhe Princi Edward, i ndjekur nga nipërit e Mbretëreshës, Peter Phillips, Princi Harry dhe Princi William.

Ata shoqëroheshin nga dhëndri i monarkut të ndjerë, zëvendës-admirali Sir Tim Lawrence, Duka i Gloucester-it, kushëriri i Mbretëreshës dhe nipi i saj, Earl of Snowdon.

William dhe Harry qëndruan së bashku me gratë e tyre, Kate dhe Meghan Markle, gjatë shërbimit, dhe tashmë janë parë së bashku gjatë fundjavës duke ecur jashtë kështjellës Windsor, raporton Mirror.

vdes mbreteresha elisabeth ii princ william kate middleton

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE