LIVE UPDATES
Bota

BE kërcënon me sanksione, Ministri i Jashtëm rus: Përgatituni për luftë

12 Shkurt 2021, 11:39 Nga DOSJA
BE kërcënon me sanksione, Ministri i Jashtëm rus:

RUSI- Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov tha se Rusia është e gatshme që t’i ndërpres marrëdhëniet me Bashkimin Evropian. BBC shkruan se nga ndërprerja e lidhjeve me BE-në mund të krijohen rreziqe për ekonomine ruse. Por Lavror tha se nëse BE do paqe atëherë të përgatitet për luftë.

“Nëse doni paqe, përgatituni për luftë. Ne nuk duam të izolohemi nga punët e botës, por duhet të jemi të përgatitur për këtë,” tha Lavrov.

BE ditën e djeshme ka kërcënuar Rusinë me vendosjen e sanksioneve për shkak të burgosjes së kritikut të Kremlinit Alexei Navalny dhe dëbimit të diplomatëve evropian nga Rusia.

(I.A/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota be sanksione rusise sergej lavrov be sanksione rusise sergej lavrov

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim