Aktualitet

“Një kryetar bashkie është kapur duke pirë drogë, Artan Hoxha dhe Gaz Bardhi flasin për videon kompromentuese: E kemi parë vetë!

Ata janë shprehur se ekziston një video e një kryebashkiaku që është duke konsumuar lëndë narktotike.
Featured image of article: “Një kryetar bashkie është kapur duke pirë drogë, Artan Hoxha dhe Gaz Bardhi flasin për videon kompromentuese: E kemi parë vetë! Artan Hoxha, gazetar

TIRANË- Gazetari Artna Hoxha dhe Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi janë shprehur sot se një kryebashkiak është kapur duke pirë drogë në një ambient publik. Të ftuar në “Opinion”, ata janë shprehur se ekziston një video e një kryebashkiaku që është duke konsumuar lëndë narktotike.

Kam dijeni, e kam parë videon, por nuk e disponoj”, u shpreh Bardhi. Ndërkohë më tej Hoxha u shpreh se për video mund të kenë dijeni dhe në Partinë Socialiste.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dijeni mund të kenë, nuk e di nëse e kanë parë. Është në ambient publik, se po të ishte në zyrë nuk ke si e filmon. Nëse e merr narkotikun në banesë apo në një ambient të mbyllur, nuk ka asnjë problem se thua jam përdorues. Përveç faktit që je i zgjedhur vendor, pastaj kalon në një nivel tjetër. Por, nëse e merr në ambient publik ky është problem. Kam ndjekur dhe rastet e denoncuara nga opozita, sigurisht për gjithë rastet kanë qenë pozitive, për faktin se i ka rrëzuar prokuroria më mbrapa. Gjej rastin ti përgëzoj. Kontrolli duhet bërë para se ata të zgjidhen dhe jo pasi të zgjidhen. Ai proces zgjedhor ka pas një kosto për taksapaguesit shqiptar”, u shpreh Artan Hoxha.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment