LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Tentoi ti prishte dasmën, ish-bashkëshorti i parë i Britney Spears dënohet me dy muaj burg

Jason Alexander, 40 vjeç, pranoi akuzat dhe një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë burg, kohën që ai e ka vuajtur tashmë.

14 Gusht 2022, 10:43 Nga d.a.

Tentoi ti prishte dasmën, ish-bashkëshorti i parë i Britney


Spears dhe Alexander

SHBA- Bashkëshorti i parë i Britney Spears është dënuar për shkelje dhe bateri pasi u shfaq pa paralajmërim në dasmën e këngëtares amerikane në qershor.

Sipas BBC, Jason Alexander, 40 vjeç, pranoi akuzat dhe një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë burg, kohën që ai e ka vuajtur tashmë. Ai u kap nga siguria pasi rrëzoi dasmën mes Spears dhe partnerit të saj prej kohësh, Sam Asghari.

Britney dhe Jason ishin shokë fëmijërie dhe u martuannë vitin 2004 në Las Vegas pas një nate argëtimi dhe alkooli, dasëm të cilën e anulluan pas 55 orësh.

Spears, 40 vjeç, dhe Asghari, 28 vjeç, u martuan në një ceremoni private në shtëpinë e saj në Ventura County të Kalifornisë më 9 qershor. Por përgatitjet u ndërprenë nga mbërritja e Alexander, pasi pak minuta më parë ai kishte postuar Live në Instagram ku thoshte se ishte aty për të “prishur” dasmën.

Videoja e tij e tregoi atë duke ecur nëpër shtëpinë e Spears në kërkim të saj, dhe më pas duke shkuar në një strehë ku prekjet e fundit po viheshin në një ekspozitë të madhe me trëndafila.

Ai pretendoi se Spears e kishte ftuar atë, duke thënë: "Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme". Ai u arrestua dhe u dërgua në një burg lokal.

"Ai mundi të gjente rrugën e tij në pronë dhe u përball me sigurinë," tha një zëdhënës i policisë në atë kohë.

Ceremonia vazhdoi pavarësisht trazirave, ku morën pjesë yje duke përfshirë Madonna, Paris Hilton, Selena Gomez, Drew Barrymore, Ansel Elgort dhe will.i.am.

Në nëntor, këngëtarja u lirua nga një kujdestari e diskutueshme ligjore 13-vjeçare, nën të cilën babai i saj Jamie kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj. Babai, nëna dhe motra e saj thuhet se nuk ishin në dasmë pasi marrëdhëniet u prishën për shkak të marrëveshjes dhe betejës ligjore të Spears për t'i dhënë fund.

Spears u takua me burrin e saj të ri, një trajner personal, në vitin 2016 në xhirimet e videos së saj muzikore për këngën Slumber Party. Ajo ishte e martuar më parë me balerinin Kevin Federline nga viti 2004 deri në 2007.

britney spears jason alexander sam asghari

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE