LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Tenori Placido Domingo pjesë e një grupi kriminal, përgjimet zbulojnë takimin seksual me 'Mendin'

Kanalet e shumta të transmetimit në Amerikën Latine kanë transmetuar fragmente të regjistrimeve audio, të marra nga përgjimet, që përfshijnë zërin e një njeriu për të cilin autoritetet pretendojnë se Domingo bën plane me anëtarët e rrjetit të dyshuar kriminal.

18 Gusht 2022, 23:43 Nga I.A
Tenori Placido Domingo pjesë e një grupi kriminal, përgjimet
Placido Domingo

ARGJENTINË- Prokurorët në Argjentinë kanë lidhur yllin e operës Placido Domingo me një grup kriminal në Buenos Aires që ishte një front për trafikimin seksual, duke përfshirë të miturit, si dhe krime të tjera. NPR shkruan se javën e kaluar, policia kreu 50 bastisje kundër Grupit BA, i cili vepronte me emrin Shkolla Yoga e Buenos Aires, dhe 19 persona u arrestuan.

Kanalet e shumta të transmetimit në Amerikën Latine kanë transmetuar fragmente të regjistrimeve audio, të marra nga përgjimet, që përfshijnë zërin e një njeriu për të cilin autoritetet pretendojnë se Domingo bën plane me anëtarët e rrjetit të dyshuar kriminal. Datat e këtyre përgjimeve nuk janë bërë publike.

Në një fragment nga regjistrimet e përgjimeve nga Argjentina, një burrë për të cilin prokurorët thonë se është Domingo dëgjohet duke folur me "Mendy", një grua me të cilën ai dyshohet se po bën plane për një takim seksual. Në kasetë, burri përshkruan detajet e planeve të tij për të lënë një darkë veçmas nga agjentët e tij dhe përfaqësuesit e tjerë, për t'iu shmangur njoftimit të tyre, në mënyrë që të mund ta takonte atë. Një tjetër fragment përfshin "Mendy" duke telefonuar udhëheqësin e dyshuar të rrjetit të krimit, Juan Percowicz, për të festuar që ajo ka konfirmuar planet me burrin, të cilin ajo i referohet si "Plácido".

Që nga viti 2019 , më shumë se 20 gra janë paraqitur publikisht me pretendime për sjellje të pahijshme kundër Domingo. Si rezultat i atyre akuzave, Domingo ndau rrugët me Metropolitan Opera të Nju Jorkut dhe dha dorëheqjen nga roli i tij si drejtor i përgjithshëm i LA Opera në Kaliforni. Në mars 2020, emri i Domingo u hoq nga programi i karrierës së hershme të artistit të ri në Opera Kombëtare të Uashingtonit në Uashington, DC, ku ai shërbeu si drejtor artistik dhe më vonë drejtor i përgjithshëm nga 1996 deri në 2011.

placido domingo juan percowicz

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha