LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Probleme në 'parajsë'? Krizë në martesën e Giselle e Tom Brady, modelja merr fëmijët e ikën nga shtëpia

Ylli 45-vjeçar i futbollit amerikan kishte njoftuar tërheqjen e tij nga skuadra në fund të janarit, por pothuajse dy muaj më vonë ai njoftoi se do të vazhdonte të luante për Buccaneers, gjë që me sa duket e zemëroi gruan e tij, sipas Page Six.

2 Shtator 2022, 18:36 Nga k.m.
Probleme në 'parajsë'? Krizë në martesën e
Gisele dhe Tom Brady bashkë me fëmijët

SHBA- Martesa e Gisele dhe Tom Brady-t duket se po has në vështirësi. Kjo pas vendimit të legjendës së NFL-së për t'u rikthyer në fusha pak muaj pasi njoftoi tërheqjen nga sporti. Ylli 45-vjeçar i futbollit amerikan kishte njoftuar tërheqjen e tij nga skuadra në fund të janarit, por pothuajse dy muaj më vonë ai njoftoi se do të vazhdonte të luante për Buccaneers, gjë që me sa duket e zemëroi gruan e tij, sipas Page Six.

"Këto dy muaj kuptova se jeta ime është në fushë dhe jo në tribuna. Ai moment do të vijë por jo tani. Unë i dua shokët e mi dhe familjen time mbështetëse. Ata bëjnë gjithçka të mundur. Jam kthyer për sezonin tim të 23-të në Tampa. Kam lënë diçka të papërfunduar”, ka njoftuar ai përmes llogarisë së tij në Twitter.

Pasi i shoqi mori vendimin, Gisele thuhet se është larguar nga shtëpia e tyre familjare në Florida, për në Kosta Rika pas një sërë argumentesh.

“Tom dhe Gisele patën një sher të madh,”- tha një burim për Page Six, duke shtuar se kjo kishte ndodhur edhe më parë, por çifti ishte rikthyer së bashku. Në fakt, vendimi i supermodeles 42-vjeçare nga Brazili për t'u larguar nga Florida e detyroi Brady-n të humbiste 11 seanca stërvitore në gusht, të justifikuara për arsye personale.

Pasi Tom Brady njoftoi se do të tërhiqej, Gisele tha se ishte e lumtur që burri i saj më në fund do të përfshihej më shumë me familjen dhe fëmijët e tij, Benny 14-vjeçare dhe Vivian 9-vjeçare. Brady ka gjithashtu një djalë, Jack 15-vjeçar, me ish-bashkëshorten Bridget Moynahan.

Tom Brady ka hyrë në në historinë e futbollit amerikan pasi ka fituar shtatë Super Boëls si lojtar për Neë England Patriots (2000-19) dhe Tampa Bay Buccaneers (2020-21). Asnjë sportist tjetër nuk e ka arritur këtë numër kampionatesh.

 

tom brady gisele bundschen

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 2 Shtator 2022, 16:43 k.m.

“Otello” i Blushit botohet në Kinë

Ben Blushi PEKIN- Botohet në Kinë romani i shkrimtarit Ben Blushi "Otello, Arapi i Vlorës". Botimi i tij është mundësuar...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni