LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kanye West bën deklaratën e fortë: Pornografia shkatërroi familjen time

Postimet e West duket se synonin Kris Jenner për miratimin dhe promovimin e përfshirjes së Kim Kardashian dhe Kylie Jenner në revistën Playboy. West gjithashtu "sulmoi" Hillary Clinton dhe Mark Zuckerberg në statusin e tij në rrjetet sociale kur ai i tallte ata, duke shkruar: "Hej Hillary Hey Mark, do të më largosh nga Instagrami".

2 Shtator 2022, 18:21 Nga e.k
Kanye West bën deklaratën e fortë:  Pornografia shkatërroi
Kanye ëest

SHBA- Kanye ëest ka pranuar se kishte një varësi ndaj pornografisë, duke thënë se ajo "shkatërroi" familjen e tij. 

"Mos lejoni që Kris t'ju vendosë në Playboy siç bëri me Kylie dhe Kim," filloi t'i thoshte Ye në një postim në Instagram për Victoria Villarroel , ish-asistente e Kylie Jenner.

Kanye West bën deklaratën e fortë:  Pornografia shkatërroi

“Hollyëood është një bordello i madh. Pornografia shkatërroi familjen time. Jam i varur. Instagrami i promovon të gjitha këto. Nuk do të lejoj që kjo të ndodhë me North dhe Çikago”, tha ëest.

Kanye West bën deklaratën e fortë:  Pornografia shkatërroi

ëest ndau me ndjekësit e tij një screenshot të një mesazhi që dukej se ishte nga ish-gruaja e tij Kim Kardashian. Në mesazh ajo i kërkon të 'ndalojë' së shkruari, por ai këmbëngul duke thënë: 'Jo, ne duhet të flasim për shkollën që shkojnë te fëmijët.

ëest, për të justifikuar veprimet e tij, tha se ai pësoi një krizë emocionale. 

“Kush thotë se po e humb mendjen? Unë shpreh të vërtetat e padiskutueshme. Shqetësohuni për fëmijët tuaj”.

Postimet e ëest duket se synonin Kris Jenner për miratimin dhe promovimin e përfshirjes së Kim Kardashian dhe Kylie Jenner në revistën Playboy. ëest gjithashtu "sulmoi" Hillary Clinton dhe Mark Zuckerberg në statusin e tij në rrjetet sociale kur ai i tallte ata, duke shkruar: "Hej Hillary Hey Mark, do të më largosh nga Instagrami".

ëest ka qenë në mosmarrëveshje me ish-in e tij se ku do të shkojnë fëmijët e tyre në shkollë pasi ajo thuhet se zgjodhi t'i dërgonte fëmijët e tyre në shkollën Sierra Canyon në Kaliforni, sipas Page Six.

Kanye West bën deklaratën e fortë:  Pornografia shkatërroi

“Natyrisht që kam të bëj me luftëra në nivelet më të larta të kontrollit dhe diskriminimit”, tha ai përpara se të bënte një krahasim mes tij dhe një dirigjenti orkestre. 

"Një dirigjent duhet t'i kthejë shpinën audiencës për të drejtuar orkestrën, " shtoi ëest.

Ndërkohë Kanye ëest ka fshirë të gjitha postimet që ka bërë në rrjetet sociale.

kanye west

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 2 Shtator 2022, 16:43 k.m.

“Otello” i Blushit botohet në Kinë

Ben Blushi PEKIN- Botohet në Kinë romani i shkrimtarit Ben Blushi "Otello, Arapi i Vlorës". Botimi i tij është mundësuar...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni