LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Muaji i Shigjetarit- Përparësitë dhe dobësitë, me kë përputhet më mirë?

Me shenjën e Centaurit, ai nuk ka frikë të përdorë harkun dhe shigjetën e tij për të eksploruar toka që të tjerët nuk do të guxonin t'i shkelin. 

24 Nëntor 2022, 19:05 Nga k.m.
Muaji i Shigjetarit- Përparësitë dhe dobësitë, me
Shigjetari

TIRANË- Shenja e fundit e zjarrit e zodiakut, Shigjetari, (22/11 – 23/12) nuk ngjan me asnjë element tjetër të saj. Ajo që e bën Shigjetarin kaq unik është përzierja e tyre dinamike e pasionit, kuriozitetit, intensitetit dhe përshtatshmërisë. Me shenjën e Centaurit, ai nuk ka frikë të përdorë harkun dhe shigjetën e tij për të eksploruar toka që të tjerët nuk do të guxonin t'i shkelin. Nëse bëhet fjalë për rafting poshtë një lumi në një vend të panjohur ose ecje në vende të shenjta për të zbuluar sekrete rreth një qytetërimi të lashtë, kërkimi i Shigjetarit për njohuri nuk njeh kufij.

Planeti sundues i Shigjetarit është Jupiteri, planeti i bollëkut dhe tepricës. Kështu e kuptoni se një Shigjetar dëshiron t'i ketë të gjitha. Fjalët "e drejtë" ose "i moderuar" nuk janë në fjalorin e tyre. Kur ai është vërtet i interesuar për diçka, ai i përkushtohet ekskluzivisht asaj - të paktën derisa diçka tjetër të tërheqë vëmendjen e tij. Si një shenjë e ndryshueshme, Shigjetari ka shumë pasione dhe interesapasi karakterizohen nga fleksibiliteti dhe përshtatshmëria e saj. Ai ka lindur për të eksploruar, zbuluar dhe ndryshuar.

Shigjetarët janë vazhdimisht në kërkim të njohurive dhe aventurave, gjë që i bën ata tregimtarë dhe krijues unikë. Natyrisht, ata nuk njihen vetëm si “shpirti i festës” , por edhe si krejtësisht të ndershëm. Aq shumë, saqë drejtpërdrejtësia e tyre shpesh çon në keqkuptime. Megjithatë, nëse kjo ndodh, nervat dhe zemërimi i tyre nuk zgjasin shumë.

Karakteristikat më të famshme të Shigjetarit

Shigjetarët e famshëm përmendim Miley Cyrus, Nicki Minaj, Britney Spears dhe Jay-Z, të gjithë të njohur për shpirtin e tyre unik dhe karakteret subversive. Shigjetarët janë personazhe magjepsës që mund të ndriçojnë çdo dhomë me historitë e tyre magjepsëse, të qeshurat infektive dhe sharmin dinamik. Ata janë padyshim “komedianët” e zodiakut dhe tërheqin lehtësisht miqtë dhe flirtojnë me humorin e tyre të mprehtë. Ata janë të interesuar për gjithçka dhe vazhdimisht ushqejnë pasionin e tyre për dijen. Ata filozofojnë, argëtohen duke ndërthurur njohuritë që kanë për... pothuajse gjithçka!

Dobësitë e një Shigjetari

Gjuha e tij e mprehtë mund të bëhet lehtësisht një disavantazh i madh për një Shigjetar. Ai duhet të mësojë të kontrollojë mendimet e tij, për të shmangur keqkuptimet dhe konfliktet. Gjithashtu, mund të dijë shumë gjëra, por nuk di gjithçka. Prandaj, ai duhet të jetë i kujdesshëm që të mos duket mendjemadh ose arrogant. Konsistenca është një sfidë e madhe për një Shigjetar, pasi është shumë e vështirë t'i përkushtohesh një situate apo një personi. Për ta zbutur këtë, Shigjetari duhet të jetë i kujdesshëm që të mos bëjë premtime të mëdha – të cilat shpesh i bëjnë kur janë entuziaztë.

Me kë është i përshtatshëm Shigjetari dhe me kë jo

Shigjetari mund të shkojë mirë me çdo shenjë - për sa kohë që personi tjetër i jep hapësirë ​​për të lëvizur. Natyra e paparashikueshme e Shigjetarit mund t'i bëjë shenjat e Tokës - Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi - pak të shqetësuara. Në mënyrë të ngjashme, shenjat emocionale të Ujit - Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit - mund ta marrin personalisht komentit e Shigjetarit, duke u lënduar. 

Edhe pse Shigjetari mund të punojë në mënyrë harmonike me çdo shenjë, ata duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm. Dy shenjat e tjera të zjarrit - Luani dhe Dashi - tërhiqen nga humori dhe pasioni i Shigjetarit. Shenjat e ajrit - Binjakët , Peshorja dhe Ujori - gjithashtu adhurojnë flakën e Shigjetarit: Shenjat e ajrit janë intelektuale, sociale dhe kurioze, kështu që ata e shohin natyrën aventureske të Shigjetarit jashtëzakonisht tërheqëse.

shigjetari parashikimi i horoskopit

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari