LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Kjo dhimbje është shumë e rëndë", shtatzanë me fëmijën e tretë, gruaja e këngëtarit Mikaben e tronditur pas vdekjes së tij

I martuar, me dy fëmijë, gruaja e tij është shtatzënë dhe i menjëhershëm ka qenë reagimi i saj me anë të disa postimeve në rrjetet sociale. Ajo shprehet se është e shokuar që ka humbur gjysmën tjetër dhe kërkon që të mos i telefonojnë vazhdimisht sepse nuk mund të flasë nga tronditja që ka pësuar. Së bashku ata kanë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë, ndërsa bashkëshortja është shtatzënë me fëmijën e tretë që pritet të vijë në jetë në dhjetor.

17 Tetor 2022, 14:04 Nga d.a.
"Kjo dhimbje është shumë e rëndë",
Vanessa Benjamin dhe Mikaben

HAITI- Këngëtari nga Haiti Michael Benjamin, i njohur me emrin e tij artistik Mikaben, ka vdekur mbrëmë në skenë gjatë një koncerti në Accor Arena në Paris, në moshën 41-vjeçare.

I martuar, me dy fëmijë, gruaja e tij është shtatzënë dhe i menjëhershëm ka qenë reagimi i saj me anë të disa postimeve në rrjetet sociale. Ajo shprehet se është e shokuar që ka humbur gjysmën tjetër dhe kërkon që të mos i telefonojnë vazhdimisht sepse nuk mund të flasë nga tronditja që ka pësuar. Së bashku ata kanë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë, ndërsa bashkëshortja është shtatzënë me fëmijën e tretë që pritet të vijë në jetë në dhjetor.

Bashkëshortja e tij në postimin e saj në Instagram shkruan se nuk mund ta besojë fatkeqësinë që i ka rënë familjes së saj. 

O Zot, e di që nuk gabon dhe nuk do të na japësh atë që nuk mund ta përballojmë, por... kjo dhimbje është shumë e rëndë. Të lutem më ndihmo, Zot i mëshirshëm”.-shkruan ajo.

Në një tjetër postim, Vanessa Benjamin ka postuar një video të dyve duke kërcyer të lumtur. “Dashuri e ëmbël, si ia doli Zoti të rrinte pa ty për 41 vjet”.

Mikaben, i cili po këndonte me grupin muzikor Haitian, Kompa Carimi, vdiq pasi u ndje papritmas keq në skenë dhe pavarësisht ndihmës së parë. Koncerti u ndërpre menjëherë dhe më pas vendi i koncertit u evakuua, sipas disa dëshmitarëve. Sipas videove të publikuara në rrjetet sociale, këngëtari u rrëzua papritur teksa largohej nga skena. Ai ishte ftuar nga grupi Carimi, i krijuar në vitet 2000, për një koncert në Francë.

I lindur në Port-au-Prince në vitin 1981, Mikaben ishte një këngëtar, kompozitor dhe producent. Ai kishte realizuar disa këngë hit me grupin Carimi, duke përfshirë 'Baby I Missed You' dhe 'Fanm sa Move'.

haiti michael benjamin mikaben

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve