LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Gigi dhe Bella Hadid me kokë pjesërisht të rruar në shfaqjen e modës në New York

Stili futuristik ishte pjesë e shfaqjes Vjeshtë 2022 të Marc Jacobs, e cila zbuloi mbi 40 veshje të reja në Bibliotekën Publike të Nju Jorkut, një ndërtesë e stilit Beaux-Arts në Fifth Avenue.

29 Qershor 2022, 10:14 Nga j.c
FOTO/ Gigi dhe Bella Hadid me kokë pjesërisht të rruar në
Bella Hadid

SHBA- Supermodelet Gigi dhe Bella Hadid kaluan në një sfiladë në Nju Jorkut pa vetulla me kokën gjysmë të rruar dhe me balluke të shkurtra. Transformimi drastik i motrave u bë falë artistëve të cilët ndryshuar pamjen e tyre me ndihmën e kapelave tullace, parukeve dhe grimit.

Stili futuristik ishte pjesë e shfaqjes Vjeshtë 2022 të Marc Jacobs, e cila zbuloi mbi 40 veshje të reja në Bibliotekën Publike të Nju Jorkut, një ndërtesë e stilit Beaux-Arts në Fifth Avenue.

Sipas CNN, Gigi ishte e veshur me një xhup të madh rozë dhe një fund gri, ndërsa Bella ishte e veshur me një fustan të zi me doreza. Motrat Hadid dukeshin në formë mjaft të mirë teksa prezantonin veshjet edhe pse shfaqja e modës përfshinte veshje me ngjyra të ndezura, monokromatike që përfshinin veshje të thurura me përmasa të mëdha, fustane voluminoze dhe çizme me platformë dramatike. 

Në Instagram, Bella postoi foto të ndryshme në prapaskenë dhe një video ku shfaqeshin artistë të grimit duke krijuar pamjen e saj. Sapo imazhet u postuan shumë fansa të tyre reaguan ashpër pasi nuk iu pëlqeu modeli I flokëve dhe vetullave. Por fotografja e modës Elizaveta Porodina iu përgjigj postimit të Bella duke thënë se ajo dukej "absolutisht engjëllore", ndërsa aktivistja dhe gazetarja Noor Tagouri komentoi: "Transformimi është i mahnitshëm".

Stilimi tërheqës u mbikëqyr nga grimieri i Marc Jacobs, Diane Kendal dhe stilistja e flokëve Duffy. Një nga artistët e efekteve speciale përgjegjës për pamjen e Hadids, Nowl Jacoboni, shkoi në Instagram për të thënë se puna në shfaqje kishte qenë "surreale".

bella hadid gigi hadid marc jacobs

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni